LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dinamo-Teuta, formacionet zyrtare/ Ja si zbresin në fushë ekipet

7 Dhjetor 2021, 15:36, Sport CNA
Dinamo-Teuta, formacionet zyrtare/ Ja si zbresin në fushë ekipet

Dueli mes Dinamos dhe Teutës është padyshim një më interesantët e kësaj jave në Kategorinë Superiore, të dy skuadrat vijnë pas një momenti jo të mire në kampionat dhe janë ndër ata të cilat janë paraqitur poshtë pritshmërive në këtë start të kampionatit.

Dinamovitët ndjekin bregdetarët në renditje me vetëm 1 pikë më pak, por për të skuadrat është bërë thelbësore kthimi te fitorja, për t?i dhënë fund krizës së rezultateve. Dinamo ka fituar vetëm 1 nga 5 ndeshjet e fundit, ndërsa për kampionët në fuqi ka shkuar në 5 numri i ndeshjeve të fundit radhazi pa sukës në Superiore.

Formacionet zyrtare:
Dinamo (4-3-1-1): Bakaj; Maliqi, Sofranac, Imami, Isaevski; Demiri, Siljanovski, Samake; Ibraimi; Chinedu, Mihana

Teuta (4-2-3-1): Qirko; Idrizaj, Selmani, Ivanovic, Jackson; Aleksi, Acquah; Kallaku, L. Vila, E. Vila; Georgiev

Lajmet e fundit nga