LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E rëndë në SHBA/ Gazetari masakron me thikë nënën e tij

12 Nëntor 2021, 09:51, Kosova & Bota CNA
E rëndë në SHBA/ Gazetari masakron me thikë nënën

Një gazetar sportiv, 41 vjeçar në ?Shtetet e Bashkuara të Amerikës? është arrestuar sepse akuzohet se ka vrarë nënën e tij me thikë.

Nicholas Roth, 41 vjeç, i cili punonte në kompaninë ?Bay Area Neës Group?, botuese e gazetave ?East Bay Times?, ?Mercury Neës.

Mësohet se nëna e tij, Darlene Roth e telefonoi policinë të hënën për të raportuar se është dëmtuar me thikë.

Ekipi emergjent i ofroi ndihmë asaj, kur arriti në vendin e ngjarjes, por për fat të keq e moshuara vdiq pas dërgimit në spital, thuhet në një deklaratë të policisë.

Sipas njoftimit i dyshuari përdori një thikë gjatë sulmit. Nuk është raportuar menjëherë për motivin e mundshëm, shkruan Fox Neës.

Policia e gjeti në vendin e ngjarjes të dyshuarin, e arrestoi dhe e akuzoi për vrasje dhe abuzim të të moshuarve me pasojë vdekjen./CNA.al

Lajmet e fundit nga