LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sulmoi me thikë kalimtarët e rastit/ Raportohen 3 të plagosur në Oslo

9 Nëntor 2021, 13:44, Kosova & Bota CNA
Sulmoi me thikë kalimtarët e rastit/ Raportohen 3 të plagosur

Një ngjarje e e rëndë është regjistruar në Olso të Norvegjise.

Një person me thikë ka sulmuar kalimtarë të rastit. Mësohet se agresori është qëlluar nga policia norvegjeze dhe ka humbur jetën brenda një ndërtese. Ai u dërgua me urgjencë ku vdiq pak pas mbërritjes në spital. Policia nuk ka dhënë detaje për identitetin e sulmuesit dhe ka përjashtuar terrorizimin në lidhje me ngjarjen.

3 persona kanë mbetur të plagosur pa dhënë me tej informacione sa rëndë është gjëndja e tyre.

Sipas policisë në këtë rast nuk kemi të bëjmë me një sulm terorrist:

?Ne nuk po përjashtojmë ndonjë motiv, por në këtë fazë nuk ka asgjë që të tregojë se është një sulm terrorist,? u tha gazetarëve inspektori i policisë Egil Jorgen Brekke./CNA.al

Lajmet e fundit nga