LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rikthehet te shkëlqimi Thomas Strakosha, UEFA e rendit te katër pritjet më të mira në Europa League

9 Nëntor 2021, 21:13, Sport CNA
Rikthehet te shkëlqimi Thomas Strakosha, UEFA e rendit te katër

Pas një periudhe jo të mirë, Tomas Strakosha është rikthyer në një superformë ku trajneri Sarri duhet të mendohet mirë para se ta lërë në stol. Strakosha shkëlqeu në sfidën Marsejë-Lacio duke u bërë protagonist me pritjet e tij për të shpëtuar bardhekaltrit nga humbja në takimin që përfundoi 2-2.

26-vjeçari është nominuar nga UEFA si një ndër 4 pritjet më të mira të raundit të katërt të Ligës së Europës. Një superpritje nga gardiani i Kombëtares që shpëtoi portën nga një gol i sigurt duke mbajtur në lojë Lacion.

Ky nominim vjen në një moment mjaft të mirë për Strakoshën, pasi atë natë në stadiumin e Marsejës kanë qenë të pranishëm dhe skaut të Njukasëllit, klub që po kërkon me ngulm transferimin e shqiptarit që në janar.

Një periudhë mjaft pozitive për Strakoshën ku nuk përjashtohet mundësia e transferimit të tij në Premier Ligë e cila do të përbënte një tjetër hap të madh në karrierën e 26-vjeçarit.

Four top stops ? Which was your favourite?

?? Claudio Bravo, Betis
?? Cezary Miszta, Legia
?? Thomas Strakosha, Lazio
?? Florin Ni??, Sparta Praha @UKEnterprise | #UELsaves | #UEL pic.twitter.com/2wdmxcfi6j

— UEFA Europa League (@EuropaLeague) October 21, 2021

Lajmet e fundit nga