LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Reja ka vetëm një dilemë, ky pritet të jetë formacioni ndaj Anglisë

9 Nëntor 2021, 07:15, Sport CNA

Takimi i parë do të jetë ndaj Anglisë dhe kur flasim për lojtarët që Reja mund të hedhë në fushë, pritet një formacion tejet mbrojtës, pasi dihet edhe forca e ?Tre Luanëve?.

Me Strakoshën të dëmtuar, shuhen disi dyshimet, pasi Etrit Berisha mendohet ta nisë nga minuta e parë. Në pesë lojtarët e mbrojtjes, me shumë mundësi do të rreshtohet, Hysaj nga e djathta, Ismajli, Kumbulla, dhe Veseli në qendër, dhe nga e majta Lorenc Trashi.

Kalojmë te mesfusha, edhe pse rikthehet Qazim Laçi, forma e mirë e Endri Çekiçit e bën atë më të avantazhuar, por pogradecari ka konkurrencë edhe nga Bajrami. Gjasula dhe Bare pritet që të kompletojnë repartin e mesfushës.

Sa i përket sulmit, Cikalleshi dhe Uzuni vijnë nga një moment i shkëlqyer, ku kanë shënuar nga dy gola në fundjavë dhe pritet që të jenë ata që do e nisin titullar në ?Wembley?./Panorama Sport

Lajmet e fundit nga