LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dinamo me mendjen te merkatoja, projekton 3 goditje në janar

9 Nëntor 2021, 08:17, Sport CNA
Dinamo me mendjen te merkatoja, projekton 3 goditje në janar

Trajneri Bledi Shkëmbi dhe drejtuesit e Dinamos e dinë mirë ku u ?pikon çatia?. Tetë javët e deritanishme dhe veçanërisht humbjet ua kanë bërë të qartë se ku kanë gabuar në merkato dhe çfarë u duhet në janar. Dinamo patjetër ka nevojë për një mbrojtës qendre, i cili mund të jetë titullar, nëse ka kualitetin e nevojshëm ose të paktën të mund të zëvendësojë Sofranakun dhe Imamin, kur ata të mungojnë.

Me mungesën e malazezit në disa ndeshje, trajneri Shkëmbi është detyruar të kthejë Sidibenë në mbrojtje. Një mesfushor qendre me kualitet është një tjetër nevojë e bluve. Një lojtar që të ketë aftësi të mira organizative për ta nxjerrë skuadrën përpara. Peshën më të madhe deri tani në këtë sektor e ka mbajtur Besir Demiri, që disa herë ka pasur partner Sidibenë dhe herë të tjera Ali Samaken apo edhe Siljanovskin.

Dhe një tjetër blerje e fortë bluve u duhet në sulm. Fjala është për një lojtar që të luajë në majë të këtij reparti dhe të ketë përvojë për të garantuar golat. Ai mund të luajë bashkë me Stefen Çinedun apo edhe të alternohet me të. “Panorama Sport” shkruan se kërkimin për këta lojtarë drejtuesit e Dinamos e kanë filluar që tani për t?i paraprirë situatës në janar. Në merkaton e dimrit, në fakt, është shumë e vështirë për të gjetur lojtarë të lirë dhe të mirë, ndaj dhe mbetet për t?u parë se çfarë do të sjellë ky sesion afrimesh te blutë.

Lajmet e fundit nga