LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Festivali gjerman në Brunswick/ Filmi shqiptar ‘rrëmben’ trofeun e më të mirit

7 Nëntor 2021, 20:27, Kulturë CNA
Festivali gjerman në Brunswick/ Filmi shqiptar ‘rrëmben’

Filmi shqiptar ?Zgjoi? është zgjedhur si më i miri në festivalin gjerman në Brunswick. Ky lajm është bërë i ditur nga faqja zyrtare e filmit, në një postim të shpërndarë në Facebook, teksa kanë shprehur edhe falenderimet e tyre.

Ky film është shpërblyer me çmimin ?Die Tilda? për ?filmin më të mirë? në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Braunshvajg.

Edicioni i 35-të i ?Braunschweig International Film Festival? u mbajt në formatin hibrid, ku filmat u shfaqën në kinema dhe online. Në kategorinë ?New International Cinema? bashkë me ?Zgjoi-n? ishin kandidatë edhe 19 filma të tjerë./CNA.al

Lajmet e fundit nga