LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Nuk kemi mësues me pesa”/ PD: Harruat që keni kryeparlamentaren të tillë

3 Nëntor 2021, 11:31, Politikë CNA

Mesatarja e kryeparlamentares Lindita Nikolla, është bërë pjesë e debatit në Komisionin e Medias, ku po diskutohej për cilësinë e arsimit me Ministren  Evis Kushi.

Sipas Kushit, vitet e fundit ministria po përpiqet që të kenë mësues të nivelit të lartë dhe jo me pesa.

?Në vitet e fundit janë marrë masat që të jenë mensës cilësor. Nuk mund të lejoj që një mësues që ka mbaruar me 5 të bëhet mësues. Kur të vij radha juaa bëni mësues me pesa?, është shprehur Kushi.

Por, deputetja e PD, Ina Zhupa  ka reaguar me ironi, duke thënë se keni kryeparlamentaren me pesa.

?Harroi Ministrja e Arsimit që mësues me 5 kanë pasur Lindita Nikollën që sot është aktualisht kryetare Kuvendi?, ka thënë Zhupa./CNA.al

Lajmet e fundit nga