LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bie vlera e Euros dhe Dollarit/ Kursi i këmbimit, 3 Nëntor 2021

3 Nëntor 2021, 06:57, Politikë CNA
Bie vlera e Euros dhe Dollarit/ Kursi i këmbimit, 3 Nëntor 2021

Një dollar sot blihet  103.5 Lekë dhe shitet  me 108.5 Lekë, ndërsa një ditë më parë blihej  me 104 Lekë dhe shitej me 109 Lekë.

Monedha e Eurozonës ashtu si dje edhe sot blihet me 119.4 Lekë dhe shitet me 125.2 Lekë.

Paundi britanik sot  blihet me 141.6 Lekë dhe shitet me 146.6 Lekë. Ndërsa një ditë me parë blihej me 142.3 Lekë dhe shitej me 147.3 Lekë.

Franga zviceriane sot blihet me me 113.5 Lekë dhe shitet me 118.6 Lekë, rritur lehtë në krahasim me një ditë më parë, kur blihej me 113.2 Lekë dhe shitej me 118.2 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 82.7 Lekë dhe shitet me 87.7 Lekë dhe një ditë më parë blihej me 83.2 Lekë dhe shitej me 88.2 Lekë.

Më poshtë po sjellim tabelën me kursin e këmbimit, sipas Credins Bank./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga