LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përplasje me armë zjarri/ Plagosen 6 policë, humb jetën një person në Greqi

23 Tetor 2021, 06:18, Kosova & Bota CNA
Përplasje me armë zjarri/ Plagosen 6 policë, humb jetën

Një përplasje me armë me policinë  ka ndodhur në Greqi.

Ngjarja ka ndodhur në qytezën Peramë të Greqisë.

Mediat greke raportojne se si pasojë e përplasjes ka një viktimë dhe 6 të plagosur.

Raportohet se gjithçka ka ndodhur pasi një drejtues automjeti, i cili kishte edhe dy pasagjerë me vete nuk ka ndaluar në momentin që oficerët e policisë ia kanë kërkuar.

Ai është larguar duke shtuar shpejtësinë dhe kjo ka çuar në reagimin e Policisë e cila është vënë në ndjekje të tij.

Ndjekja ka përfunduar në rrugën Elpidos, në Peramë dhe në atë moment drejtuesi i mjetit ka përplasur motorët e policisë dhe më pas efektivët kanë qëlluar.

Njëri nga tre personat ka humbur jetën dhe një tjetër është  plagos rëndë.

Të plagosur ka edhe nga radhët e policisë, raportohet për të paktën 6 prej tyre, ndërsa një person i tretë që ishtë në automjet ka arritur të largohet./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga