LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Raporti i Progresit/ Ish-ministri “ia plas” në fytyrë BE-së: Po humbisni besueshmërinë

19 Tetor 2021, 18:56, Kosova & Bota CNA
Raporti i Progresit/ Ish-ministri “ia plas” në fytyrë

Ish-ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj Bashkimit Evropian, për vonesën në liberalizimin e vizave për Kosovën.

Përmes rrjetit social Twitter, Hoxhaj deklaron se BE-ja me mungesën e liberalizimit dhe me raporte, që sipas tij, fshehin realitetin e gjendjes së çështjeve me Serbinë, po humbet besueshmërinë dhe pozitën e saj në Ballkanin Perëndimor.

?BE-ja me mungesën e liberalizimit të vizave për Kosovën dhe me raporte që fshehin realitetin e gjendjes së çështjeve të Serbisë, po humbet besueshmërinë dhe pozitën e saj në Ballkanin Perëndimor?, shkruan Hoxhaj në Twitter./CNA.al

Lajmet e fundit nga