LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skandali i zyrtares së arrestuar serbe/ Dalin fotot intime që i kishte dërguar një ministri

19 Tetor 2021, 17:12, Kosova & Bota CNA
Skandali i zyrtares së arrestuar serbe/ Dalin fotot intime që i kishte

Ish-sekretarja e Ministrisë së Brendshme të Serbisë, Diana Hrkaloviç, e arrestuar tashmë, i kishte dërguar një ministri, në atë kohë një prej politikanëve më të fuqishëm në Serbi, fotografi të saj intime.

Sipas mediave serbe, në fotografi, Diana Hrkaloviq, pozon më të brendshme me dantella.

Ish-zyrtarja akuzohet se dha urdhrin për ‘likujdimin’ e avokatit Dragoslav Misho Ognjanoviç.

Ognjanovic atëherë dyshohet se zbuloi foto intime Dianës, të cilat ai dyshohet se i ka dërguar fillimisht te ministrja, dhe më pas te miqtë e saj nga qarqet kriminale.

Kishte gjithashtu informacione se pikërisht për shkak të atyre fotografive, kishte përplasje personale të Hrkaloviç ndaj avokatit.

Prokuroria deklaroi se kundër saj u ngritën kallëzime penale për ushtrim të ndikimit. Diana Hrkaloviç u emërua në pozitën e Sekretares së Shtetit në Ministrinë e Brendshme në vitin 2017./ CNA.al

Lajmet e fundit nga