LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet lokale në Kosovë/ Përfundon procesi i votimit

17 Tetor 2021, 17:24, Kosova & Bota CNA
Zgjedhjet lokale në Kosovë/ Përfundon procesi i votimit

Në orën 19:00 ka nisur mbyllja e vendvotimeve në Kosovë.

Qytetarët në zgjedhjet lokale votuan për të zgjedhur kryetarët e rinj dhe përbërjet e reja të asambleve komunale për 38 komunat e Kosovës.

Këto ishin zgjedhje të rregullta lokale dhe të drejtë vote kishin 1 milion e 885 mijë e 448 votues.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka raportuar për mediat, se pritet që rezultatet e para të publikohen brenda ditës së sotme./ REL

Lajmet e fundit nga