LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përjashtimi i Berishës/ Analisti hedh dyshime, me çfarë u “kërcënua” Basha

24 Shtator 2021, 10:53, Politikë CNA

Analisti Artur Zhaji ka komentuar situatën në PD, pas vendimit të Lulzim Bashës, për përjashtimin e Sali Berishës nga grupi parlamentar.

Sipas Zhejit, Basha nuk do ta mohonte kurrë Sali Berishën, nëse nuk do i jepej një kusht i madh.

?PD nga ana tjetër po ha vetveten. Kur Edi Rama mohoi Fatos Nanon, ky i fundit nuk ishte shpallur ?non grata? nga SHBA, thjesht kishte humbur zgjedhjet. Rama ishte një kalë rrace i mirë për të drejtuar PS-në. U bë një shkëmbim i dhimbshëm, por i butë. Nga ana tjetër, Basha nuk do ta mohonte kurrë Sali Berishën, nëse nuk do i jepej një kusht i madh, që PD të hante bar, që të gjithë në PD të shpalleshin ?non grata?.-tha Artur Zheji ne Breaking, ne Top News. 

07:44 Politikë

Luli mos ki frikë!

Lulzim Basha dhe të tijtë, disa personazhe edhe të panjohur ...

Lajmet e fundit nga