LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Demokratët e hedhin Lulin në Lanë"/ Ibsen Elezi, zbardh variantet për shpëtimin e PD-së

24 Shtator 2021, 06:33, Politikë CNA

Ish kreu i PD në  Qarkun e Kukësit, Ibsen Elezi, me anë të një reagimi në rrjete sociale, ka kontestuar variantet e hedhura e ngritura nga  emisioni ?Opinion?, në lidhje me situatën në PD, Berisha-Basha.

Sipas Elezit, tre variantet e gazetarit Blendi Fevziut nuk qëndrojnë.

Ka vetëm dy variante, thotë Elezi, për të shpëtuar PD nga Lulzim Basha.

?Varianti 1 nuk i mbledh firmat. Varianti 2 i mbledh firmat. Varianti 3 nuk e quan Luli. Ka 2 variante “o tullac”, a jeton në këtë realitet

Varianti 1: Demokratët në padurim e sipër e hedhin Lylin në Lanë para Kuvendit. Varianti 2: Demokratët e hedhin Lylin në Lanë pas shkarkimit nga Kuvendi. Gazi, Rushaj, Zekthi etj., që janë emëruar se çojnë në mend të rrinë as te kafja ato ditë ?, shkruan Elezi.

Më tej ai thotë se të gjithë të emëruar në PD, janë të kundërligjshëm.

Sipas tij është shkelur thelbi i Kushtetutës dhe normat themelore të demokracisë, jo vetëm në rastin ?Berisha?, por në të gjitha rastet në PD.

?Është shkel thelbi i Kushtetutës dhe normat themelore të demokracisë o debila, dhe çdokush që sot është ulur në një karrige drejtuesi në PD është i emëruar dhe për rrjedhojë jolegjitim.

Më demokratik ka qenë zgjedhja e anëtarëve të Komitetit Qendror dhe Byrosë Politike në kohen e xhaxhit sesa drejtuesit aktual të PD.

PS: Hedhja në Lanë është akti i deligjitimimit, pas të cilit askush nuk do guxoj ta përdorë PD si pronë të veten?, shkruan më tej Elezi./CNA.al

Lajmet e fundit nga