LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Drejtorë e ministra në luks”/ Ironia e Zhejit: Rama u thotë kujdes lekët e popullit

24 Shtator 2021, 10:55, Politikë CNA

Analisti Artur Zheji komentoi me ironi ultimatumin e kryeministrit Edi Rama ndaj drejtorëve dhe ministrave të tij për të mos abuzuar me fondet. Zheji u shpreh në emisionin Breaking në Top News, se atyre që jetojnë në luks, Rama u thotë ?kujdes me lekët e popullit?.

Çdo luftë brenda PS, analisti e quan të humbur, pasi sipas tij, Rama është shumë i fortë dhe ka mbështetjen e SHBA-vë.

?Rama u thotë drejtorëve dhe drejtoreshave milionere, kini kujdes se mos ju kap. Ata jetojnë në luks, ndërsa Rama u thotë kini kujdes me lekët e popullit.?-tha Zheji.

Analisti foli edhe për ?qetësimin? e presidentit Ilir Meta, të cilin e quajti inkoherent në qëndrimet e tij.

?Nuk e prisja qetësimin e presidentit. I dola fjala Ramës. Meta tani po sillet si president dhe kjo është gjë e mirë. Por gazetarët dhe qytetarët kanë kujtesë. Nuk mund të bësh paralajmërime dhe pastaj të mos jesh inkoherënt në qendrimet e tua. Kjo lexohet si dobësi. Lajmi i mirë është se presidenti po bëhet gjithnjë e më presidencial?, tha Artur Zheji.

07:44 Politikë

Luli mos ki frikë!

Lulzim Basha dhe të tijtë, disa personazhe edhe të panjohur ...

Lajmet e fundit nga