LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha “shkund” Fierin/ “Pas Enver Hoxhës, Rama do të jetë kryeministri më tradhëtar i Shqipërisë”

21 Shtator 2021, 16:28, Politikë CNA
Berisha “shkund” Fierin/ “Pas Enver Hoxhës, Rama do

Ish-kryeministri dhe lideri historik i Partisë Demokratike ka mbërritur në qytetin e Fierit ku po mban edhe foltoren e dytë.

Berisha është pritur nga depueti i Fierit, Luan daci dhe qindra qytetarë e demokratë.

Gjatë fjalës së tij Berisha ka deklaruar se motivi i mbledhjes së sotme është largimi i kryeministrit Edi RAma. Berisha e ka cilësuar Ramën si kryeministrin më të keq, më të lig dhe më tradhëtar të Shqipërisë.

?Përulem me nderim para jush, sepse nën drejtimin e degëss së PD, ju e shndërruat Fierin nënjë qytetet e qëndresë dhe bëtë që qytetarët të kenë besim te ju. Sot ne mblidhmei me një motiv, është ai që buron pak çaste më para nga zemrat tuaja, ?Rama IK?, sepse pas Enver Hoxhës do të mbetesh në histori si kryeministri më i keq, ,më i lig, më tradhëtrar i Shqipërisë“, tha ai/ CNA.al

Lajmet e fundit nga