LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vlorë/ Jahti me 11 persona në bord pëson defekt teknik në mes të detit, lëshon alarmin SOS

24 Gusht 2021, 17:29, Aktualitet CNA
Vlorë/ Jahti me 11 persona në bord pëson defekt teknik në

Një jaht me 11 persona në bord ka lëshuar alarmin SOS, pasi kanë mbetur të bllokuar në det në Gjirin e Gramës.

Dyshohet se shkak është bërë një defekt teknik në jaht dhe dallgët e larta të cilat kanë krijuar vështirësi në qarkullimin e mjetit detar.

Policia kufitare dhe roja bregdetare kanë po shkojnë drejt vendit të ngjarjes./CNA.al

Lajmet e fundit nga