LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Lëvizte me armë zjarri/ Policia kap në flagrancë 48-vjeçarin

24 Gusht 2021, 08:34, Aktualitet CNA
Lëvizte me armë zjarri/ Policia kap në flagrancë

Policia e Tiranës ka bërë të mundur kapjen e një 48 vjeçari , i cili lëvizte me armë zjarri.

Gjatë kontrollit të Policisë në një lokal është kapur në flagrancë shtetasi me inicialet  F.P, i cili mbante një armë zjarri dhe municion luftarak.

Policia ka sekuestruar armën dhe një kreher me 5 fishekë.

?Vijojnë kontrollet e pandërprera për kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri me vete apo që janë të shpallur në kërkim.

Si rezultat i kontrolleve kapet në një lokal, një 48-vjeçar që mbante armë zjarri me vete. 

Në pranga dhe një tjetër shtetas, për veprën penale ?Moskallëzimi i krimit?.

Sekuestrohet një armë zjarri dhe municion luftarak.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2, në bazë të informacione se në ambientet e një lokali në lagjen ?Ali Demi?, ndodhej një shtetas i cili mbante armë zjarri me vete, kanë organizuar punën dhe kanë bërë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit Fatmir Peposhi, 48 vjeç.  

Gjatë kontrollit të ushtruar në tavolinën ku po qëndronte ky shtetas, u gjet dhe u sekuestrua një armë zjarri dhe një krehër me 5 fishekë.

Në vijim të veprimeve u arrestua në flagrancë edhe shtetasi Bledar Gjinishi, 47 vjeç, pasi kishte dijeni për armën, por nuk ka treguar. 

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprat penale ?Armëmbajtja pa leje? dhe ?Moskallëzimi i krimit?, njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga