LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përplasja me armë në Moravë/ ‘Zgjohet’ Policia e Korçës, sekuestron pamjet filmike

23 Gusht 2021, 20:37, Aktualitet CNA
Përplasja me armë në Moravë/ ‘Zgjohet’ Policia e

Policia e Korçës ka shkuar të sekuestrojë pamjet filmike të ngjarjes së ndodhur sot në mesditë në Malin e Moravës.

Fillimisht policia raportoi për plagosje pas një sherri, por mediat denoncuan se personi i ndaluar nga policia ishte kërcënuar nën tytën e pistoletës në derën e pronës së tij nga disa persona.

Madje ka patur dhe të shtëna me armë, dhe vetë polica në vendgjarje ka gjetur dhe gëzhoja, paçka se nuk u raportua.

Pamjet filmike të publikuara siduket ‘kthjelluan’ dhe vendosën me shpatulla pas muri policinë duke e detyruar të thellojë hetimet e mos fshehë asnjë detaj të ngjarjes./CNA.al

Video-ekskluzive/ Si ndodhi përplasja me armë në Moravë?

Komisariati i Policisë Korçë i lidhur me krimin

Kriminale/ Qytetari kërcënohet në derën e komisariatit, policia hesht

Lajmet e fundit nga