Connect with Us

Kriminale/ Qytetari kërcënohet në derën e komisariatit, policia hesht

Kronika

Kriminale/ Qytetari kërcënohet në derën e komisariatit, policia hesht

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur në Komisariatin e Policisë Korçë.

Mësohet se shtetasi me inicialet E.R. është kërcënuar në derën e komisariatit.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur pak më parë, ku dyshohet se E.R. është kërcënuar me armë nga disa persona të tjerë.

Kanë qenë 4 persona që kanë zbritur nga një mjet tip ‘BMV’ dhe e kanë kërcënuar shtetasin E.R.

Megjithëse qytetari ka kërkuar ndihmë nga policia, askush nuk ka reaguar. Mesa duket shefi i komisariatit Krenar Gjokutaj, dhe vartësit e tij duan që njerzit tju vriten tek dera e policisë, që të nderhyjnë apo te hetojnë e parandalojnë ngjarjet kriminale.

LEXO EDHE:  I zhvati një qytetareje 270 mijë euro/ Arrestohet 51-vjeçari në Tiranë

Ngjarja ka lidhje me ngjarjen që ka ndodhur sot në mesditë pas një përplasje në Malin Morave midis dy palëve, policia njoftoi se kisht një plagosje me mjet prerës, ndërsa janë publikuar pamje se pronari i një hoteli kërcënohet me armë./CNA.al

Video-ekskluzive/ Si ndodhi përplasja me armë në Moravë?

Komisariati i Policisë Korçë i lidhur me krimin

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

“Fara është blerë në Spanjë”/ Artan Hoxha zbulon plantacionin gjigant të kannabisit

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka zbuluar një plantacion kannabisi që ndodhet në Shqipëri.

I ftuar në emisionin Opinion, Hoxha zbulon se fara për këtë lloj të kanabissit është blerë në Spanjë.

Gazetari tregoi se ky lloj kannabisi është për tu dërguar jashtë.

Hoxha zbuloi më tej se në këtë zonë është e pamundr të shkohet pasi të dyja anët e rrugës që të çojnë në këtë vend janë të bllokuara.

LEXO EDHE:  I dënuar me burg në Zvicër/ Arrestohet në Morinë 45-vjeçari nga Kosova

LEXO EDHE:  I zhvati një qytetareje 270 mijë euro/ Arrestohet 51-vjeçari në TiranëËshtë farë që është blerë në Spanjë. Kjo është në Shqipëri, është një plantacion me kannabis, që kap vlerën e 4500 eurove. Ky është një prodhim për tu çuar jashtë.

Është e pamundr të shkosh atje pasi rruga fillon në anë të lumit ku s’ka rrugë dhe mbaron në anën tjetër që nuk ka rrugë përsëri”, ka thënë Hoxha./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Gazetari zbulon detaje nga rrëzimi i avionit në Vermosh/ “Përdoren për drogë, është zhdukur çdo shenjë”

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gazetari i njohur Jul Kasapi ka zbuluar më sumë detaje rreth avionit të rrëzuar në Vermosh.

I ftuar në emisionin “Opinion”, Kasapi tha se avioni mund të jetë përdorur për drogë, por në momentin e uljes është përplasur me disa degë peme dhe më pas është rrëzuar.Mendoj se rasti më i fundit nuk ka mundur ta bëj transportimin. Unë isha në Vermosh dhe kufiti është jo më pak se 500 m. Avioni kur ka hyrë në Shqipëri dhe këto janë avionë që nuk fluturojnë shumë lartë dhe nuk diktohen nga radarët. Diçka shkuar keq dhe në momentin e uljes sepse avioni ka hyrë dhe dy persona kanë qenë duke e pritur. Dhe avioni do të kthehej mbrapsht, ka kapur disa degë ka thyer helikën dhe ka ngelur aty për disa orë. Çka do të thotë që personi që ka qenë aty së bashku me persona të tjerë kanë zhdukur shenjat dalluese se kanë pasur kohë dy orë. Çdo dokument identifikuese të avionit”,tha gazetari./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident në aksin Tepelenë- Gjirokastër/ Plagoset drejtuesi i mjetit

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Një aksident ka ndodhur pasditen e e sotme në aksin Tepelenë-Gjirokastër, në vendin e quajtuar Gerhot.

Sipas asaj që raportohet, është plagosur lehtë drejtuesi i mjetit.Mësohet se ky i fundit ka humbur kontrollin e mjetit tip “Renault” dhe si pasojë ka përfunduar në kanalin anësor të rrugës.

Dyshohet se shkak është bërë shpejtësia dhe reshjet e denduara të shiut./ CNA.al

LEXO TE PLOTE