Video-ekskluzive/ Si ndodhi përplasja me armë në Moravë?

23 Gusht 2021, 13:29, Kronika CNA
Video-ekskluzive/ Si ndodhi përplasja me armë në Moravë?

Një plagosje është raportuar mesditën e sotme në Moravë të Korçës.

CNA.al, ka siguruar një video që hedh dritë mbi ngjarjen dhe që zbardh një tjetër realitet nga ajo çfarë njoftoi Policia.

Referuar pamjeve në video rezulton se personi, i cili pretendohet se është autor i një plagosjeje me thikë dhe që ndodhet në Polici, ka qenë duke qëndruar në parkungu përpara hyrjes në biznesin e tij.

Policia fillimisht ka njoftuar vetëm për plagosjen e një personi, duke e paraqitur atë si viktimë, por në fakt mesa duket e vërteta kandetaje të tjera.

Pas ngjarjes janë siguruar pamjet, të cilat vërtetojnë se personi që pretendohet se ka ngelur i plagosur shoqërohet nga persona te tje?ë dhe nje prej tyre  ka qëlluar më armë zjarri.

Policia ka siguruar gezhojat dhe ka sekuestruar pamjet filmike./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga