LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Gazetari i Çim Pekës, zbulon pse ka heshtur Ilir Meta

7 Korrik 2021, 15:24, Opinione CNA
Gazetari i Çim Pekës, zbulon pse ka heshtur Ilir Meta

Nga Bledian Koka

Fotografia reale e Ilir Metes se post 25 Prillit!

Qe pas 25 Prillit, Ilir Meta po e mban fjalen qe dha ne 25 Maj te vitit te kaluar se ai kishte vendosur te behej nje President (danez). Iliri i para 25 Prillit nuk ka me asnje lidhje me Meten e post-25 Prillit! Por perpara se te vij tek fotoja qe sigurova me shume veshtiresi mes Ilir Metes dhe Erion Veliajt ne Budapest 2 dite me pare, dua te flas per heshtjen shurdhuese te Presidentit te Republikes ne lidhje vendimet e Gjykates Kushtetuese qe dite pas dite po i japin atij cdo dite te drejte per gjithecka cka uleritur e firmosur para 25 Prillit.

Iliri i para 25 Prillit do te rremonte deri ne germat me te paqarta te nje opinioni te Venecias per te treguar se e verteta e qendrimeve te tij, por Meta e 25 Prillit nuk ka thene asnje fjale publike per nje seri vendimesh shpesh (7 me 0) te GJK-se ne favor te ankimimeve te tij qe nga rasti Cakaj, me ligjin e Policise se Shtetit e duke kulmuar me vendimin qe e shpall te paligjshme praktikisht shembjen e Teatrit Kombetar.

Edhe kjo nje tjeter “medalje” qe deri tani duhet ngulur ne gjoksin e Presidentit ne heshtje. Ilir Meta mori pjese ne nje aktivitet te Bashkise se Budapestit ne bashkepunim me Bashkise se Tiranes per vendosjen e bustit te Heroit tone Kombetar ne parkun kryesore te kryeqytetit Hungarez.

Si asnjehere tjeter ne keto 4 vite Presidence te Ilir Metes, ne krah te tij ne Budapest udhetoi edhe zonja Kryemadhi qe u duk se per here te pare kishte perqafuar poziten e “Zonjes se Pare” megjithese e refuzoi kete atribut ne vitin 2017.

Kush e di pse?! Erion Veliaj ka qene ne pararoje te sulmeve ndaj Ilir Metes duke iu futur Presidentit deri edhe tek banjot per 9 mace qe sipas kryebashkiakut ai i ka. Thene kjo, me shume se njehere, e majta ka treguar se edhe sherrnajat me te ethshme mes tyre perfundojne ne pasione te medha.

Dy dite me pare si Erion Veliaj dhe Ilir Meta u munduan fort te na tregojne se ata ende nuk e honepsin dot njeri-tjetrin, por fotoja e meposhtme po mundohet te na thote dicka…!

p.s…dicka qe flet shume per heshtjen e Ilir Metes!/ CNA.al

13:15 Opinione

Boll me Lushnjen

Ilir Levonja Asgjë nuk më dhëmb më shumë se sa kur shoh skup...

Lajmet e fundit nga