LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nga av. Altin Goxhaj/ Ja pse na mbajnë në censurë prej 7 vjetësh ne që kemi thënë të vërteta të hershme, të gjitha të vërtetuara!

21 Maj 2021, 14:50, Opinione CNA

SPS ANAL-ISTAT OPOZITARË KANË TJERRUR E DUHET TË TJERRIN LESH PA FUND PREJ 8 VJETËSH SEPSE JANË ANALISTAT E LESHIT!

Andi Bushati në emër të tyre e vërtetoi sot!

Nga Avokati Altin Goxhaj Vs Qeveriu (Koalicioni Për Shqipërinë)

BERISHA RRËFEN TË VËRTETËN, BUSHATI KUPTON QËMJA KA FUTUR KOT 8 VJET..

Andi Bushati pas rrëfimit të Berishës te Fevzo, u detyrua të pranojë sot që:

?Nëse gjithmonë ka ekzistuar një bestytni se Sali Berisha e kontrollonte dhe e përdorte partinë që themeloi dhe drejtoi si një mburojë për fatin e tij personal, pas vendimit të fundit të departamentit të shtetit po rezulton krejt e kundërta.?

7 VJET QË E THEMI ATË QË THA BERISHA DJE!

Këtë e kemi artikuluar pastër dhe qartë prej 7 vjetësh që vendimet për rrënimin e PDsë nuk merren nën diktatin e Sali Berishës por të Lylit të Soros pikërisht për shkak të Axhendës Soros. Jo sepse kjo shfajëson Berishën por sepse shpjegon që gjithshka ka ndodhur në PD këto 8 vjet është pjesë e një skenari të Soros të zhbërjes fije fije të Opozitës për tja dhënë fitoret Ramës dhe Veliajt në një lojë të shitur njësoj si edhe Zgjedhjet e fundit!

LESHI I TJERRË I ANAL-ISTAVE QË DJE PËRFUNDOI NË WC.. DUEK I LËNË ANAL-ISTAT ME GISHT NË GOJË..

Sot më së fundi Andi Bushati, analisti më përfaqësues i gjithë anal-istave ?opozitarë? të broçkullave që mbushin orët e pafundme të përditshme të emisioneve dhe portaleve të lavazhit të trurit, anal-ist që s?resht së zgërdhyeri sa herë del rastësisht teza e ekzistencës së Sorosit (Andi jeton me paratë e tij familjarisht prej mbi 2 dekada e gjysëm) mbeti dje lakuriq kur Berisha provoi me dëshmitarë se çdo vendim si Çadra 2017, si dorëzimi dhe mënyra e dorëzimit të mandateve 2019, si dhe dhurimi i zgjedhjeve lokale 2019 ashtu dhe çdo hap tjetër si këto të 2021 për lënien e Shqipërisë pa Opozitë ishin ekskluzivitet absolut veç i vendimarrjes së Lylit dhe Berisha e kishte ndjekur nga pas.

KUSH E PRODHOI TOPIN E LESHIT TË ANAL-ISTAVE..

Berisha dje u detyrua të bëjë skanerin e të vërtetës duke referuar prova me dëshmitarë, pasi Fevzo ja tha troç se bindja publike se rrënimin e PDsë e ka urdhëruar vetë Sali Berisha, ka ardhur si thashethem i përhapur në media, politikë dhe ambasada nga vetë përfaqësuesit e PD dmth të Lylit dhe kolonarëve të tij.

Berisha shpjegoi se ka ndjekur rrugën e Lylit dhe jo Lyli të tijën dhe se përgjegjësia është veç e Lylit.

7 VJET QË ULËRASIM TË VËRTETËN E FSHEHUR NËN CENSURË TË PLOTË..

Por kthehuni pak në kohë!

A nuk kam qenë unë i pari që në Dhjetor 2014 dhe 1 vit më pas edhe Armir Shkurti të vetmit që artikuluam Planin e Bashës për të rrënuar PD (sipas skenarit të Soros) për rrënimin e Opozitës në favor të mbajtjes në pushtet të Ramës dhe se këto vendime nuk merreshin nga Berisha por nga Basha ndërsa Berisha ishte fajtor se i mbante ison për shkak të pakteve më të vjetra (duke filluar që nga 2005) me padronët e vërtetë të Lylit?!

Ja pra një fakt i thjeshtë (mijëra të tilla) se pse unë dhe @Armir Shkurti jemi në censurë prej 7 vjetësh!

FORMA E LESHIT QË KANË 8 VJET QË UA TJERRIN..

Andi Bushati dhe gjithë shpura e analistave gjoja ?opozitarë? që ju bëjnë lavazh truri ditë natë kanë kaq vjet që ja fusin pordhës dhe diskutojnë ende se si e bëri gabim këtë Lyli, se është i paaftë, se flen gjumë, se po përpiqet këtu apo atje dhe se e gjitha është një luftë politike që Lyli po luftokërka të bëhet Kryeministër por aq di e aq bën.

Janë të gjitha broçkulla anal-istash sepse ata nuk kuptojnë asgjë (apo bëjnë sikur nuk kuptojnë) derisa dje i çveshi Berisha të gjithë lakuriq kur u detyrua të pohojë të vërtetat tona 7 vjeçare, i shtrënguar nga laku i barrës që po ja vënë të gjitha atij në kurriz!

JA E VËRTETA JONË QË PO KAPËRCEN PERDEN E LESHIT TË ANAL-ISTAVE TË LESHIT..

Kjo është edhe shkaku politik i arsyetimit të stafit të DASH që përgatitën twitterin e Blinken të veshur me pretekste të para 8 vjetëve!

Teza jonë përtej leshit të Anal-istave:

KURTHI RAMA, BASHA, SOROS NË DASH PËR BERISHËN:

Pikrërisht nga kurthi që i ka ngritur Rama dhe Basha me ndihmën e korrierit Veliaj, nëpërmjet Sorosit në DASH, duke e akuzuar Berishën se është ai që e ka krijuar artificialisht krizën e 2017 dhe 2019 si me çadrën dhe dorëzimin e mandateve dhe mos futjen në Zgjedhjet Lokale.

Lyli duke e paraqitur veten si të paaftë për të shmangur dominimin e Berishës e paraqitën skemën e heqjes qafe të tij, do ta çlironin Lylin nga pengesa drejt bashkëpunimit konstruktiv PD-PS për të mirën e vendit (që sipas Ambasadores Amerikanr ?Shqipëria po ndryshon?) për të shkuar drejt bashkëqeverisjes në Shtator si e vetmja zgjidhje amerikane dhe europiane për një opozitë që nuk ka asnjë mundësi të fitojë, sps populli ynë qenkërka i majtë!

Prova e gjallë që iu është paraqotur nga 3shja Rama-Basha-Soros janë 4 palë Zgjedhje të humbura të PD (pra jo të shitura nga Lyli i Soros për llogari të Soros për të mbajtur në pushtet Ramën e Soros).

JA PSE JEMI NË CENSURË:NË DEBATIN PUBLIK QË TË MOS NDIKOJMË NË NDRIÇIMIN E TË VËRTETËS, TË MBULUAR NGA ANALISTAT E LESHIT DHE PADRONËT E TYRE!

Të gjithë analistat ?opozitarë? janë ANALISTAT E LESHIT por edhe një ndër shkaqet e cebsurës totale ndaj të vërtetave tona të sulmuara si ?konspiracioniste? nga Bushati, Shkullaku, Zheji, Rakipi, etj etj pa fund lista e lavazhistave të truve të popullit opozitar!

Sps ?Anal-istat Opozitarë të Leshit? shkruajnë duke menduar me stomak, pra për ata që i ushqejnë sipas parimit QENI LEH ATY KU HA ndërsa ne fladim me zemër e tru, me forcën e dhimbjes së Shqipërisë që po zhbëhet, në ?agjërim? të plotë si pasojë e bllokadës totale të Establishmentit Soros që na përndjek dhe persekuton 24/7 në 365/7 ekonomikisht, politikisht, antiligjërisht, mediatikisht dhe deri edhe me jetë!

NDAJ ADI KRASTA DHE SONILA MEÇO,

të vetmit që më kanë dhënë zë pa pengesa,

KANË NËNKUPTUAR (në një formë a tjetër)

NË PREZANTIMET E MIA NË EMISIONET E TYRE

VËSHTIRËSITË QË U KRIJOHEN ATYRE ARTIFICIALISHT

NGA SHPURA E ANAL-ISTAVE TË LESHIT KUR  MË FTOJNË.

Ndaj s?më keni parë kurrë në një debat publik televiz normal përballë ANAL-ISTAVE TË LESHIT sps ata refuzojnë, bojkotojnë çdo moderator dhe gazetar që guxon më fton, sepse e dinë që po të ishim përballë do tua fusja topin e leshit 8 vjeçar të tjerrur në .. gojë, sps e vetmja aftësi që kanë është ta bëjnë triko leshi me shtiza, si ato plakat buzë sokaqeve që marrin më kot nëpër gojë dynjanë se s?dijnë të bëjnë gjë tjetër.. ?ai i tha? ?ky i tha? ?ata thanë?…

KONKLUZION:

Çdo tezë që kemi artikuluar ne se kush janë palët në të vërtetë dhe si pozicionohen, çfarë roli kanë, çfarë duan të arrijnë dhe çfarë bëjnë, ku duan të arrijnë dhe po ndodh, ka ndodhur dhe duan të ndodhë, ka dalë e vërtetë, ndërsa ANAL-ISTAT OPOZITARË KANË TJERRUR E TJERRIN LESH PA FUND PREJ 8 VJETËSH SEPSE JANË ANALISTAT E LESHIT!

Ky është një ndër ato raste kur ja vlen të falënderosh ato media që më dhanë dritë për të vërtetat tona #PërShqipërinë këto 8 vjet nën errësirën e censurës:

Fax News, JOQ Albania, Gazeta Standard, Gazeta Telegraf, Syri.net, Ora News, Agjencia E Lajmeve Sot, CNA.al, Zjarr Televizion, TV Apollon, Publik.live, Alpo Televizion, NOVA MEDIA Albania, Mediaplus.al, etj por edhe emisione të veçanta si A Krasta Show (SYRI.net), Tempora – Ora News, Armiku i Popullit (v+), emisionet e Flavio Qarri (Syri Tv), Alen Xhelili (UTV dhe Syri), etj.. Dhe veçanërisht Kastriot Çipi, Gezim Saliu, Engjell Musai, Elvi Fundo, Marsela Topi, Naim Noka, Ismet Drishti, etj./CNA.al

Lajmet e fundit nga