LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Berisha i faturon Bashës skandalin me rrugën e Kombit/ Akuzat janë për emër tjetër

20 Maj 2021, 20:01, Politikë CNA
Berisha i faturon Bashës skandalin me rrugën e Kombit/ Akuzat

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka faturuar kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, skandalin e rrugës Durrës-Kukës, e quajtur ndryshe Rruga e Kombit.

Moderatori Blendi Fevziu i ka përmendur rrugën Durrës-Kukës si një nga çështjet për të cilën është akuzuar qeveria e tij.

Por Berisha ka mohuar të ketë lidhje me akuzat e ngritura, duke vënë para përgjegjësisë Lulzim Bashën, i cili asokohe ka qenë ministër i Transporteve.

Ish-lideri i demokratëve tha në emisionin ?Opinion? se akuzat e ngritura asokohe i adresoheshin Bashës dhe ndaj tij nuk ka pasur asnjë padi penale.

?S?ka qenë për mua. S?ka patur asnjë çështje penale ndaj meje. S?ka pasur asnjë padi penale ndaj meje. Nëse padia është ngritur për një emër tjetër konkret ajo nuk është për mua, nuk ka pasur as akuzë për mua se po të kishte pasur akuzë Ina Rama ngrite padi për mua?, theksoi Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga