LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Marjusi tentoi të vetëvritej”/ Miku i 27-vjeçarit jep detaje nga ngjarja e rëndë në “5 Maj”

12 Maj 2021, 10:57, Kronika CNA
“Marjusi tentoi të vetëvritej”/ Miku i 27-vjeçarit

Miku i 27 vjeçarit M.Qema, Egli Çekrezi ka dhënë dëshminë e tij në lidhje me ngjarjen e rëndë që ndodhi pak ditë më parë në lagjen ?5 Maj?, në Tiranë.

Në një lidhje direkte për emisionin ?Me zemër të hapur?, ai ka rrëfyer se Marjus  Dema ka qëlluar mikun e tij aksidenatlisht pasi kanë qenë duke luajtur.

Çekrezi u shpreh se pas ngjarjes së rëndë, Marjusi kishte tentuar të vetëvritej pasi përjetoi gjendje shoku.

?Isha duke bërë disa piktura. Ishim duke qeshur, dhe po bënim muhabete, shaka. E kam çuar veten dhe se di se si ndodhi kjo gjë. Isha tek çunat vetëm 2 minuta para, por pastaj kam marrë diçka për të ngrënë. Atë natë kam shkuar se bëj dhe disa piktura në atë zonë. Ishim të gjithë si çuna, se kuptoj se si ndodhi kjo gjë.

Se di sa kishin ata aty. Por ata të dy ishin vëllezër, ishin qafë për qafë. Biseda ishin të si ato të përditshme. Ishin duke ulur, duke qeshur. Ata i kishin thënë qe ule armën, ai po luante, po bënte shaka. Unë isha poshtë po haja. Kur dëgjova armën shkova me vrap dhe pashë. E çuam Mehmetin në spital, në QSUT dhe 30 minuta nuk e prekën me dorë. Ai ishte i gjallë.

Ata thonin që; ?do presim policinë?. Vetë ne e hapëm ambulancën dhe e nisëm për në spitalin e Traumës. Kam marrë taksinë dhe shkova në spital dhe më pas në Durrës. Kam 2 ditë pa fjetur jam keq emocionalisht. Ai do kishte mbijetuar nëse doktorët do ta kishin marrë në dorë. Plumbi u mor poshtë barkut, jo në anën e apendistit.

Si ka dëgjuar të shtënat kam parë Marjusin, ishin shumë keq, tentoi që të bënte vetëvrasje. Tek spitali kemi shkuar unë, Erlindi, Lindi. S?kemi shkuar të gjithë se nuk e mbaj mend. Është hera e parë në jetën time që më ndodh diçka e tillë në sy. Jam keq.?, tha Çekrezi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga