Connect with Us

Humbi thellë në zgjedhje/ Basha nis turin e humbjes

Politikë

Humbi thellë në zgjedhje/ Basha nis turin e humbjes

Publikuar

-

Dreka e Bashës me Komisionin Gjana dhe një fitore në 14 qershor

Rreth një javë më parë Lulzim Basha mbajti një takim me dyer të mbyllura në selinë blu me drejtuesit e qarqeve dhe sekretarët, ku Mark Marku propozoi të nisin protestat.

CNA.al bën me dije se nesër Basha do të shkojë në Lezhë në orën 17:00 dhe do të fillojë turin e humbjes.

Këtë tur kreu i PD-së po e fillon aty ku fitoi, në qarkun e Lezhës, për ta shtrirë më pas në të gjithë Shqipërinë.

LEXO EDHE:  “Kemi nevojë për ideator”/ Qytetarët “masakrojnë” Bashën: Çfarë të lidh ty me PD

Ata e quajnë këtë një tur faktmbledhës, në kohën kur Basha pa fakte nuk njeh zgjedhjet.

Siç duket opozita e Bashës nesër do të fillojë luftën, një luftë të humbur që në start, pasi qytetarët i dhanë kreu të PD-së një mësim të mirë në zgjedhjet e 25 prillit./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Foto-Beteja shtyhet pas pushimeve/ Rrjeti ironizon Bashën

Publikuar

-

Nga

Pas humbjes së zgjedhjeve të 25 prillit, kreu i PD-së, Lulzim Basha doli në një deklaratë për mediat, ku ndër të tjera deklaroi se “beteja sapo ka filluar”.

Por, në vend të betejës, për rrëzimin e regjimit Rama-Doshi, sikurse shprehej Basha, zhvilloi një process farsë për kreun e PD në 13 qershor, ku dhe arriti të mbajë karrigen e kryetarit.

LEXO EDHE:  Imami tregon falsitetin e Lulzim Bashës

LEXO EDHE:  Kulla 250 milionë USD si në pazaret e lopëve!

Ndërkohë, që prej 14 qershorit, pra një ditë pas zgjedhjeve për kreun e PD, Basha nuk ka pasur më asnjë dalje mediatike dhe asnjë postim në faqen e tij në rrjetet sociale.

Lidhur me këtë nuk ka munguar as ironia në rrjetet sociale. Faqet e humorit ironizojnë Bashën, I cili në vend të “luftës” mesa duket paska nisur pushimet./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ministri gjerman për Europën, flet për negociatat/ “Shqipëria të ndahet nga Maqedonia e Veriut”

Publikuar

-

Nga

Ministri gjerman i Shtetit për Europën, Michael Roth ka bërë thirrje që procesi i negociatave për Shqipërinë të ndahet nga procesisë për Maqedoninë e Veriut.

Sipas Roth, çështja duhet trajtuar në mënyrë bilaterale, pa bllokuar ecurinë përpara.

 “Ju lutem lejoni që çështjet dypalëshe të trajtohen në mënyrë bilaterale, pa bllokuar ecurinë përpara të BE. Le të mendojmë në mënyrë strategjike dhe të kuptojmë nevojën për të përmbushur detyrimet tona ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Nuk ka asnjë interes duke e lënë vakum strategjik. Faleminderit”, shkruan Roth./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Negociatat/ Raportuesja e Shqipërisë për në PE: Rruga e pranimit duhet të pasqyrojë progresin

Publikuar

-

Nga

Ligji antishpifje/ Eurodeputetja: Të zbatohen rekomandimet e Venecias për një media të lirë

Raportuesja e Shqipërisë për në PE, Isabel Santos, ka deklaruar se rruga për anëtarësimin e Shqipërisë duhet të pasqyrojë progresin e bërë.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, Santos se është një moment i rëndësishëm për Shqipërinë.

Moment i rëndësishëm për Shqipërinë. Rruga e pranimit duhet të pasqyrojë progresin e bërë nga vendi. Vullneti i mirë i popullit shqiptar ndaj Bashkimit Evropian gjithashtu e meriton këtë zhvillim”, shkruan Santos./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE