Connect with Us

Byrektorja e Bashës në aksion/ Profilet fallco sulmojnë hapjen e PD-së

Politikë

Byrektorja e Bashës në aksion/ Profilet fallco sulmojnë hapjen e PD-së

Publikuar

-

PD shkon në zgjedhje/ Zbulohet data kur do zgjidhet kryetari i ri

Grupi “Për PD-në”  kanë dalë sot në një konferencë për shtyp, ku kanë kërkuar dorëheqjen e Lulzim Bashës, pasi dështoi për të disatën herë në zgjedhje.

Pas mbledhjes, duket se Basha ka sulur dhe ‘byrektoren’ e tij me profile fallco, që kanë vërshuar me komente negative.

Lidhur me këtë ka reaguar dhe ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD Edvin Kulluri, i cili përmes një postimi është shprehur se fundi i Bashës është afër dhe se do i lërë rrugëve dhe ‘punonjësit e call centerave’ të tij.

LEXO EDHE:  “Kryebashkiakët me të kaluar kriminale”/ PD: Prokuroria nuk po zbaton ligjin për të na dhënë informacion

“Qenkan leshuar gjithe xhuxhet, muxhahedinet dhe zagaret e Desades dhe profilet fallco te kunatit dhe Odetes se milionave te reklamave te oligarkeve ne facebook! Domethene qe kur te sulmon llumi i byrektores se Lul Gramoz Ruc Isufit, punet jane mire!

Ke per te ikur Lulzim dhe do i lesh rrugeve dhe keta sic i le “shefja” e ketyre kopilet me ministrat e PD rrugeve!!!

Kaq per sot!”, shkruan Kulluri./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Etilda Gjonaj iu heq pushimin gjyqtarëve dhe prokurorëve të Shkodrës/ I mbledh me urgjencë

Publikuar

-

Nga

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj së bashku me partnerët ndërkombëtarë kanë zhvilluar një sërë takimesh në Shkodër ku kanë diskutuar për ndihmën ligjore, Reformën në Drejtësi dhe Luftën kundër korrupsionit dhe krimit.

Gjonaj dhe përfaqësuesja e UNDP-së në Shqipëri, Limya Eltayeb, ambasadori austriak Christian Steiner dhe drejtuesja e Zyrës Qendrore të Agjencisë Austriake për Zhvillim, Simone Ungerzboeck, në takimin me prokurorë dhe gjyqtarë të rrethit të Shkodrës theksuan rolin e gjyqtarëve në procesin e ndihmës ligjore falas.

Theksi u vu tek përpjekjet dhe angazhimi për Reformën në Drejtësi.

Kemi arritur që të bëjmë funksionale një arkitekturë të tërë institucionale, për t’u rikthyer besimin e qytetarëve në një sistem gjyqësor të bazuar në integritet, transparencë, profesionalizëm, efikasitet dhe mbi të gjitha, pavarësi”, u shpreh ministrja Gjonaj.

LEXO EDHE:  “Nuk mund të shkëpusësh Berishën nga PD”/ Ristani: Jam mirënjohës për mbështetjen

LEXO EDHE:  Zbulohet skenari i frikshëm/Nëse PD lë Parlamentin bosh, do përballemi me …!

Pavarësia dhe paanësia e prokurorëve dhe gjyqtarëve është thelbi i kësaj reforme të pandikuar në hetimin dhe gjykimin e çështjeve nga asnjë faktor. Kjo armë e fortë që ju është dhënë magjistratëve nga kushtetuta dhe ligji duhet të përdoret vetëm në dhënien e drejtësisë”-vijoi ministrja duke .

Ministrja Gjonaj nënvizoi se dy prioritete më të mëdha janë Lufta kundër korrupsionit dhe krimit.

Jemi në një moment historik që duhet të bëjmë sukses të gjithë bashkë”, tha Gjonaj. / CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Risia e mandatit të tretë/ Rama jep lajmin e mirë për të rinjtë

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një bashkëbisedim me të rinjtë që kanë aplikuar në platformën “Gati për Shqipërinë.

Gjatë bashkëbisedimit, Rama ka bërë të ditur se në mandatin e tretë socialistët do të krijojnë në administratë një segment pune për nëpunësit dixhitalë që duan të kontribuojnë në Shqipëri nga jashtë vendit.

LEXO EDHE:  “Kryebashkiakët me të kaluar kriminale”/ PD: Prokuroria nuk po zbaton ligjin për të na dhënë informacion

LEXO EDHE:  Basha nënshkruan marrëveshje me banorët e Astirit/ Zbardhen pikat

“Jemi duke menduar për një reformë që të japë mundësi për ata që duan të kontribuojnë në mënyrë sistematike, jo thjesht për një projekt, por nuk duan të vijnë në Shqipëri, të hapim një segment për nëpunës publik dixhital”, tha Rama.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Pelegrinazhi në Kishën e Shna Ndout/ Policia plan masash, kufizohet lëvizja në disa rrugë 

Publikuar

-

Nga

Policia e Lezhës ka ndërmarrë masa për mbarëvajtjen e pelegrinazhit në Kishën e Shna Ndout në Laç më datë 12-13 Qershor 2021.

Drejtoria Vendore e Policisë Lezhë ka marrë një sërë masash për sigurimin e rendit dhe sigurisë publike, para, gjatë dhe pas pelegrinazhit.

Masat e marra si më poshtë:
– Nga ora 08:00 datë 12.06.2021– ora 24:00 datë 13.06.2021, do të kufizohen disa segmente rrugore mbi lëvizjen dhe parkimin e mjeteve të cilët janë:
“Nga Kryqëzimi i Gjykatës – Kisha e Shna Ndout”
“Nga Kryqëzimi i Poliklinikës – Kisha e Shna Ndout”

“Nga Kryqëzimi i Gjimnazit – Kisha e Shna Ndout”
“Nga Pallati 113 – Kisha e Shna Ndout”

Në këto segmente rrugore do të qarkullojnë vetëm mjete të transportit publik (autobus/ taxi) të licencuara dhe të përcaktuara nga Bashkia Laç, mjetet e Kishës, mjetet e personaliteteve të larta shtetërore, mjetet e emergjencave civile, zjarrfikësja, ambulanca dhe policia.

Drejtoria Vendore e Policisë Lezhë kërkon mirëkuptimin e drejtuesve të automjeteve, të përdorin akse dhe drejtime të tjera lëvizjeje, pasi, do të vlerësohej si një ndihmë mjaft e çmuar në mbarëvajtjen dhe garantimin e masave të sigurisë rrugore.

LEXO EDHE:  Shqiptarët e bllokuar në kufi/ Basha: Një braktisje e tillë mizore përbën krim të rëndë

LEXO EDHE:  Basha takim me studente dhe profesionistet e reja/ Plani ynë është të mos lënë askënd mbrapa

– Nga Kryqëzimi i Gjimnazit deri te Kryqëzimi i Varrezave do jetë rrugë vetëm për këmbësorët.
– Nga Mbikalimi i Patokut për në qytet Laç nuk do të lejohen të hyjnë mjete të tonazhit të lartë pasi bëhen shkak të bllokimit të qarkullimit rrugor.
– Mjetet do të parkohen në vend parkingje të përcaktuara nga Bashkia Laç. Nuk do të lejohen parkime në vende që bëhen pengesë për qarkullimin e lirë të mjeteve .
Policia e Lezhës, kërkon bashkëpunimin e qytetarëve si dhe pelegrinëve përdorues të rrugëve për tek Kisha, drejtues mjetesh apo këmbësorë, që të respektojnë dhe të ndjekin komunikimet e punonjësve të policisë në lidhje me drejtimet e lëvizjeve apo parkimet e mjeteve, një ndihmë kjo në menaxhimin e fluksit të lartë për një mbarëvajtje sa më të mirë të pelegrinazhit.
Duke falënderuar qytetarët për mirëkuptimin dhe mediat për bashkëpunimin, Drejtoria Vendore e Policisë Lezhë.

LEXO TE PLOTE