LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vijojnë riatdhesimet nga Siria/ Mbërrijnë në Rinas një grua dhe katër fëmijë

27 Tetor 2020, 12:43, Politikë CNA

Ka mbërritur në Rinas, avioni me katër fëmijë dhe një grua të riatdhesuar nga Siria.

Mes tyre është edhe Endri Dumani, të cilët u nxorën nga kampi famëkeq në Siri, ?Al Hol?.

Në avion ishte edhe kryeministri Edi Rama, i cili mbërriti dje në Liban ku u takua me fëmijët dhe gruan që u nxorën nga kampi.

Floresha Rasha me fëmijët e saj Amar Rasha, Emel Rasha dhe Hatixhe Rasha së bashku me djalin e familjes Dumani, Endri Dumani janë shqiptarët që u nxorën nga kampi famëkeq ?Al Hol?.

Lajmet e fundit nga