LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama takon gjeneralin në Bejrut/ Po kthehemi në atdhe bashkë me fëmijët

27 Tetor 2020, 10:17, Politikë CNA

Kreu i qeverisë Edi Rama, ka udhëtuarnjë ditë më parë drejt Libanit, ku është takuar në Beirut me gjeneralin Abass.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkruan se e ka falenderuar për ndihmën për shpëtimin e katër fëmijëve të cilët janë nisur drejt Aeroportit të Rinasit si dhe për të konfirmuar vijimin e operacionit për kthimin e atyre që kanë mbetur ende atje.

?Beirut ? Me Gjeneralin Abass përpara kthimit në atdhe bashkë me fëmijët, për ta falenderuar për ndihmën e tij të paçmueshme, si edhe për të konfirmuar sy më sy vijimin e operacionit për kthimin e fëmijëve të tjerë?, shkruan Rama.

Lajmet e fundit nga