Connect with Us

Skandali me BMW-në luksoze/ Kur do ti publikojë dokumentet Sandër Lleshaj?

Politikë

Skandali me BMW-në luksoze/ Kur do ti publikojë dokumentet Sandër Lleshaj?

Publikuar

-

Skandali me BMW-në luksoze/ Kur do ti publikojë dokumentet Sandër Lleshaj?

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka shkuar dje me makinën e tij luksoze në parlament. Sikurse mund ta shikoni në foton më poshtë. Mjeti mban targën AB 395 BC.

Makina me targa të ndryshuara, para parlamentit, 5 tetor 2020 

Por, kujtojmë këtu se rreth një muaj më parë, Sandër Lleshaj shkoi në Kuvend me të njëjtën makinë, por në atë kohë ajo mbante targë AA 976 UT. (Lexo këtu)

Si e lufton “kapter” Lleshaj, krimin dhe drogën
Lleshaj me makinën luksoze te Parlamenti, 7 shtator 2020 

Nga ana tjetër, CNA.al e ka fotografuar mjetin në fjalë, gati tre muaj më parë para Drejtorisë së Përgjithshmë të Policisë së Shtetit. Dhe sikurse shikohet në foton më poshtë, mjeti mbante targa gjermane.

Makina me targa Gjermane, te Policia e Shtetit

Pasi CNA.al publikoi skandalin në fjalë, ministri Sandër Lleshaj në vend që të përgjigjej dhe të sqaronte të vërtetën, doli u “kapardis” nëpër ekrane, duke sulmuar mediat.

Por, pasi bëri zhurmë dhe kërcënoi publikisht mediat, Sandër Lleshaj më në fund është detyruar të pranojë skandalin dhe të pranojë që mjeti ka qarkulluar me targa falso. (Lexo këtu).

Tashmë Sandër Lleshaj duhet t’iu përgjigjet këtyre pyetjeve:

LEXO EDHE:  “Lidhja e ngjarjes me policinë, abuzim politik”/ Ndreca tregon pse Lleshaj priti Ramën për të dhënë dorëheqjen

Kur do t’i publikojë dokumentet e këtij mjeti, sepse ia kemi kërkuar edhe zyrtarisht, por nuk i ka publikuar?

Duhet që një ministër të jetë njeri serioz, dhe t’iu thotë shqiptarëve sa lek është blerë kjo makinë luksoze?

Pse në kulmin e pandemisë dhe pas tërmetit?

Pse qarkulloi me targa false dhe pa siguracion?

Çfarë mesazhi jep një ministër i Brendshëm që përdor një mjet pa dokumente? Ndërkohë që një qytetar i thjeshtë në një situatë të tillë, do të burgosej.

Sandër Lleshaj ka detyrimin qytetar të publikojë dokumentat dhe të tregojë të vërtetën.

Të mos vazhdojë të qëndrojë në rolin e “kapterit” të një partie. Megjithëse nuk ka ç’të jetë tjetër, se gradën e Gjeneralit tashmë e ka humbur./ CNA.al

Foto/ “Surpriza” e Lleshajt te Kuvendi, deputetët ngelen pa fjalë

Lleshaj e pranon/ Mjeti qarkullonte me targa falso

Ekskluzive-Sandër Lleshaj dhe Ardi Veliu kapen në mega-skandal/ Si u “përvetësua” makina 100 milionëshe

Skandali me makinën 100 milionëshe/ Tre faktet që akuzojnë Sandër Lleshajn

Si e lufton krimin dhe drogën, “kapter” Lleshaj

Gënjeshtrat publike të “kapter” Sandër Lleshajt

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Mesazhi që jep Monika Kryemadhi duke “djegur” Kejdi Mehmetajn

Publikuar

-

Nga

Kejdi Mehmataj u zgjodh deputete ne vitin 2013, e propozuar nga LSI si përfaqësuesja e studenteëve dhe në atë kohë ishte deputetja më e re e parlamentit, duke qënë e zgjedhur pa i mbaruar ende studimet universitare.

Që prej asaj kohe e deri në zgjedhjet e këtij viti, ajo ishte modeli që LSI proklamonte me shumë bujë, si investim i te rinjve për t’u përfshirë në politikë, aq sa Kejdi Mehmetaj u bë në këtë mënyrë edhe imazhi i vetë LSI-së.

Me një artikulim për t’u patur zili, me arsyetimin dhe logjiken e ftohtë të një politikaneje karriere, me forcën e argumentimit nëpër debate, vajza e vogël e LRI-së u bë protagoniste dhe përfaqësuese dinjitoze e vetë partisë, ku edhe është nënkryetare.

Nga çdo plan që të vlerësosh, Kejdi Mejmetaj ia vlen të cilësohet si investimi më i sukseshëm politik i LSI-së.

Mirepo, ja qe nuk mendon keshtu kryetarja e LSI-se Monika Kryemadhi, e cila, me vendimin e saj për të zgjedhur të përfaqësojë qarkun e Fierit, ku ishte e para në listën e kandidatëve të LSI, njëherësh ka vendosur të djegë investimin më të madh të Ilir Metës në LSI, duke e lënë Kejdi Mejmetajn jashtë Kuvendit të ri, të dalë nga zgjedhjet e 25 prillit.

Me vendimin e saj Monika Kryemadhi duke “djegur” Kejdin, në fakt ju dërgon mesazhin më të shëmtuar gjithë të rinjve shqiptarë, të cilët duhet të kuptojnë se nëse angazhohen e mbështesin LSI-në do të kenë fatin e Kejdit.

Domethënë do të përdoren e shfrytëzohen në moshën e tyre më të bukur të rinisë, e kur të jenë formuar e rritur edhe politikisht si Kejdi, do t’iu vënë duart e do t’i përzënë për ca gërdalla politike të korruptuara dhe servile dhe që nuk kanë te drejtë të pajisem me vize për në SHBA, me fytyrën e Petrit Vasilit.

Qe Monika zgjodhi të “djegë” Kejdi Mehmetajn për Petrit Vasilin është e kuptueshme për disa arsye.

Së pari në këtë zgjedhje të saj ka ndikuar pesha prej servili e lëpirësit Petrit Vasili, padyshim më tipiku i sojit të servilëve që politika shqiptare ka prodhuar në këta 30 vjet.

Pa asnjë vlerë përfaqësimi, i refuzuar maksimalisht nga vetë votuesit e LSI-së që i dhanë atij 10 herë më pak vota se sa Përparim Spahiut të ardhur së fundmi nga Dibra në Tiranë, nëse Celibashi e çon në Kuvend duke mos respektuar Kodin Zgjedhor e për ti bërë qefin Ilirit dhe Monikes, ky do të jetë shëmtia e vetë Kuvendit, jo vetëm se do të jetë njeriu me vetëm 362 vota, por se do të kthehet në qepazenë e parlamentit, ku çdo deputet do të mund t’i mbyllë gojen si deputetit më të pavotuar të historisë së parlamentarizmit shqiptar.

LEXO EDHE:  VIDEO HUMOR/ Jasha parlamenti

LEXO EDHE:  "Maqedonia Veriore"/ Plasin debatet në Parlamentin grek

Së dyti, një arsye tjetër që ka ndikuar Moniken të “djegë” Kejdin është edhe ndjenja e kompleksit të inferioritetit që kryetarja ka përballë vajzës oratore e me artikulim mbresëlënës, perballë imazhit të mirësisë që ajo përfaqëson në publik e sidomos mes të rinjve.

Së treti, Monika duke “djegur” Kejdin shfaqet edhe në anën e vet me të shëmtuar, ate të xhelozisë dhe hakmarrjes për këdo që nuk pranon të qëndrojë nën nivelin e saj mizerabël të performimit publik.

Kejdi Mehmetaj bën diferencën. Me diskutimet në Kuvend, me përfaqesimin nëpër emisone e debate televizive, por edhe ne takimet me ndërkombëtaret, ajo gjithnjë e ka lënë në hije kryetaren e vet, e cila në gjithe angazhimin e saj në parlament mbahet mend për çizmen e hedhur ndaj Edi Ramës dhe për një diskutim për formën dhe cilësinë e tollumave.

Por, pavarësisht të gjithave, duke djegur Kejdi Megmetajn për Petrit Vasilin, Monika Kryemadhi na jep të kuptojmë se LSI përfundimisht e ka kryer misionin e vet.

Ajo tashmë është një forcë politike e perenduar e pa asnjë të ardhme, aspak për faj të votuesve të saj, por vetëm e vetëm për faj të mënyres së drejtimit pa asnjë ide e vizion, që i imponoi LSI-së vendimmarrje të gabuara dhe që e vunë atë në qender të ndëshkimit popullor, si forcë politike e korruptuar.

Me vendimin e saj për të “djegur” Kejdi Mehmetajn, Monika Kryemadhi në fakt bën që të humbasë LSI-ja. Ndërkohë që Kejdi Mehmetaj duhet ta quajë veten të fituar, sepse imazhi i saj nuk do të mund të përdoret më për të mbuluar shëmtinë që përfaqëson për turpin e ca njerëzve që nuk kanë turp servilizmi dhe b…lëpirja në politikë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Foto-Beteja shtyhet pas pushimeve/ Rrjeti ironizon Bashën

Publikuar

-

Nga

Pas humbjes së zgjedhjeve të 25 prillit, kreu i PD-së, Lulzim Basha doli në një deklaratë për mediat, ku ndër të tjera deklaroi se “beteja sapo ka filluar”.

Por, në vend të betejës, për rrëzimin e regjimit Rama-Doshi, sikurse shprehej Basha, zhvilloi një process farsë për kreun e PD në 13 qershor, ku dhe arriti të mbajë karrigen e kryetarit.

LEXO EDHE:  Skandali me tenderat/ Artan Hoxha, përgjigje Manjanit

LEXO EDHE:  VIDEO-SKANDALI/ Meta dhe Kastriot Ismailaj bashkë në festë. Komisionet hetimore nuk thërrasin Kreun e LSI

Ndërkohë, që prej 14 qershorit, pra një ditë pas zgjedhjeve për kreun e PD, Basha nuk ka pasur më asnjë dalje mediatike dhe asnjë postim në faqen e tij në rrjetet sociale.

Lidhur me këtë nuk ka munguar as ironia në rrjetet sociale. Faqet e humorit ironizojnë Bashën, I cili në vend të “luftës” mesa duket paska nisur pushimet./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ministri gjerman për Europën, flet për negociatat/ “Shqipëria të ndahet nga Maqedonia e Veriut”

Publikuar

-

Nga

Ministri gjerman i Shtetit për Europën, Michael Roth ka bërë thirrje që procesi i negociatave për Shqipërinë të ndahet nga procesisë për Maqedoninë e Veriut.

Sipas Roth, çështja duhet trajtuar në mënyrë bilaterale, pa bllokuar ecurinë përpara.

 “Ju lutem lejoni që çështjet dypalëshe të trajtohen në mënyrë bilaterale, pa bllokuar ecurinë përpara të BE. Le të mendojmë në mënyrë strategjike dhe të kuptojmë nevojën për të përmbushur detyrimet tona ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Nuk ka asnjë interes duke e lënë vakum strategjik. Faleminderit”, shkruan Roth./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE