Connect with Us

Tre fiksimet e Luli Bashës/ Nga blerës likesh në vizash dhe vilash

Politikë

Tre fiksimet e Luli Bashës/ Nga blerës likesh në vizash dhe vilash

Publikuar

-

Tre fiksimet e Luli Bashës/ Nga blerës likesh në vizash dhe vilash

Në vitet e fundit Luli Basha ka zbuluar tre fenomene të reja në politikën shqiptare, të cilat i ka bërë aksion të pandalshëm.

E para, është blerja e likeve në rrjetet sociale. Këto në disa mënyra, së pari me promote, a thua po shet ndonjë mall. Inferior nga ndjekësit me Berishën dhe Ramën kërkon të rrisë audiencën, si ato mediat që qëndrojnë në vend të 4 apo të pestë dhe nuk bëjnë dot kurrë më sipër. Këtu nuk po flasim për shpërndarjet me urdhër nga zyra e shtypit, por për like që blihen me lekë, këtë punë ja ka lehtësuar shumë kunati dhe partia, i pari bën blerjen, e dyta paguan.

Dokumenti i lobimit

E dyta, është blerja e vizave për të udhëtuar në SHBA. Me ardhjen e Lulit në krye të Republikës së Re, PD ka paguar miliona dollarë për vizitat e Bashës në SHBA.

Së fundi ai ka paguar një shumë të majme jo vetëm për vizitë por që të marrë vizë diplomatike. Prej vitit 2017 Luli Basha nuk ka udhëtuar më drejt SHBA-ve dhe vazhdon ta ketë problem të madh këtë fakt. Tani që të shkojë po detyrohet të blejë vizë duke siguruar një takim diplomatik me lobim.

Tre fiksimet e Luli Bashës/ Nga blerës likesh në vizash dhe vilash
Vila në kompleksin e Agron Papulit

Së treti, është fenomeni i blerjes së vilave. Vila në Hollandë, vila në Qerret, vila tek oligarkët është moda më e re.

LEXO EDHE:  Basha "bojkoton" Ramën/ Nuk pranon të përgjigjet për ftesën
Foto-E kujt është kjo vilë Zoti Basha?!
Vila në Gjirin e Lalzit

Luli Basha një vit më parë tha se braktisi pallatin në një vilë me qera sepse ja dëmtoi tërmeti i shtatorit. Ka gati një vit që ka ikur nga shtëpia në vilat e oligarkut Agron Papuli, të cilin dje e sulmonte, ndërsa sot ka frikë t’i përmendë edhe emërin. Basha jeton në vilat e vjehrrit dhe kunatit në Long Hill. Por jo vetëm kaq, ai nuk mund të mjaftohej me një villë. Së fundi ai me të njëjtën mënyrë ka siguruar vilë edhe në Valamarr, rezidenca luksoze e oligarkut Samir Mane në Gjirin e Lalzit.

Tre janë fiksimet e Lulit në politikë, blerja e likeve në rrjetet sociale, blerja e vizave për në SHBA dhe blerja e vilave në rezidencat e oligarkëve./ CNA.al

Konfirmohet zyrtarisht/ Lulzim Basha s’ka vizë amerikane, lobon për udhëtim në SHBA

Ekskluzive/ Vilat e fshehura të Lulzim Bashës

Heshtje varri/ Çfarë u fsheh me anullimin e vizitës së Bashës në SHBA

Foto- Skandali/E kujt është kjo vilë Zoti Basha?!

Ekskluzive/ Basha merr vilë pranë Ilir Metës në gjirin e Lalzit

Pagoi 650 mijë dollarë për lobim në SHBA/ Basha dogji mandatet nga frika e arrestimit

Skandali/ Vërtetohet me fakte, Lulzim Basha e përdor PD-në për gjoba ndaj biznesit dhe interesat e tij korruptive

Vilat e Lulzim Bashës në kompleksin e Papulit/ “Fiks Fare” sjell fakte të reja për denoncimin e bërë nga CNA.al

Ekskluzive-Basha në SHBA/Thirret nga FBI?!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Rasti i familjes Cakoni/ Berisha nxjerr dokumentin: Kontrata për dhurimin e banesës u bë katër ditë pas denoncimit të PD

Publikuar

-

Nga

“Qeveria asnjë përpjekje për sigurimin e vaksinës”/ Berisha ngre alarmin: Pasojat do jenë të mëdha

Kryeministri Edi Rama iu kundërpërgjigj akuzave të PD në lidhje me rastin e Manjola Cakonit, e cila humbi burrin dhe vajzën në tërmetin e 26 nëntorit.

Pas kësaj ka ardhur reagimi i ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili deklaron se Rama po mashtron për dhurimin e apartamentit.

Berisha ka publikuar një dokument të siguruar nga një qytetar  dhe deklaron se kontrata për dhurimin e banesës është nënshkruar katër ditë pas denoncimit të PD.“Përgënjeshtrim i Edvin Hajdutit! Mashtrim i pafytyrë i Edvin Hajdutit dhe narkozyrtarëve të tij për kontratën për apartament e familjes Cankoni që humbi 8 pjesëtarë të familjes nga tërmeti.

LEXO EDHE:  Ekskluzive nga Altin Goxhaj/ Kolona e V e Sorosit në PD, deputetët e Lulit dhe Çilit që do votojnë reformat e Edit

LEXO EDHE:  Mesazhi i Olldashit për Berishën 4 vite më parë/Basha do të të hajë kokën!

Kontrata u nënshkrua me datën 7 shtator, 4 ditë pas denoncimit nga mediat të braktisjes dhe mashtrimit të kësaj familje nga Edvini”, shkruan ish-kryetari i PD-së./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video-Situata e rëndë në Dibër/ Fëmijët shesin misra për të blerë librat e shkollës

Publikuar

-

Nga

Video-Situata e rëndë në Dibër/ Fëmijët shesin misra për të blerë librat e shkollës

Ish deputetja e PD-së Dhurata Çupi ka publikuar një video në rrjetet sociale ku denoncon realitetin e vështirë, me të cilin përballen fëmijët në rrethin e Dibrës dhe të Matit.

Çupi shprehet se fëmijët në këto zona detyrohen të shesin misra në rrugë, me qëllim që të blejnë librat e shkollës.

“Nesër do të shikoni pamje nga fasada e qeverisë me shkollat, por duhet të njihni edhe një realitet tjetër, larg propagandës.

Me dhjetra fëmijë në rrugët e Matit e Dibrës dalin në rrugë për të shitur misra apo çajra të ndryshme, në përpjekje për të blerë librat ose veshjet për shkollën.

Ministrat që kanë kaluar dy ditë më parë në atë rrugë me makina superluksoze as nuk kanë ndërmend të bëjnë diçka për të ndryshuar situatën.

Varfëria dhe dëshira për dije luftojnë me njëra-tjetrën në çdo cep të Dibrës. Fatkeqësisht, tani kemi një kryeministër që nuk do t’ia dijë për fëmijët e Dibrës.Na duhet një qeveri që të luftojë varfërinë, bashkë me dibranët dhe t’u japë fëmijëve mundësinë për të mësuar dhe për të bërë përpara në jetë me dijet e tyre.”/CNA.al

Nesër do të shikoni pamje nga fasada e qeverisë me shkollat, por duhet të njihni edhe një realitet tjetër, larg propagandës. Me dhjetra fëmijë në rrugët e Matit e Dibrës dalin në rrugë për të shitur misra apo çajra të ndryshme, në përpjekje për të blerë librat ose veshjet për shkollën. Ministrat që kanë kaluar dy ditë më parë në atë rrugë me makina superluksoze as nuk kanë ndërmend të bëjnë diçka për të ndryshuar situatën. Varfëria dhe dëshira për dije luftojnë me njëra-tjetrën në çdo cep të Dibrës. Fatkeqësisht, tani kemi një kryeministër që nuk do t’ia dijë për fëmijët e Dibrës. Na duhet një qeveri që të luftojë varfërinë, bashkë me dibranët dhe t’u japë fëmijëve mundësinë për të mësuar dhe për të bërë përpara në jetë me dijet e tyre.

Gepostet von Dhurata Çupi Tyli am Sonntag, 13. September 2020

LEXO TE PLOTE

Politikë

Arrestohen 9 persona në Tiranë/ Policia jep detaje, për çfarë akuzohen

Publikuar

-

Nga

Operacion mes Italisë e Shqipërisë/ Goditet grupi kriminal, arrestohen 12 persona

Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.4, bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit F.L(Sh)., 37 vjeç, i shpallur në kërkim për veprën penale “Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit”.

Në vijim të operacionit policor të koduar “Sezoni”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e vjedhjes, sherbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2, Tiranë, u bë kapja dhe ndalimi për veprën penale “Moskallëzim i Krimit” i shtetases të shpallur në kërkim: V. O., 44 vjeçe, banuese në Itali.Ndalimi i kësaj shtetaseje u bë pasi ishte në dijeni se bashkëjetuesi i saj shtetasi A.R ( autori kryesor i vjedhjeve), kryente vjedhje të ndryshme sëbashku me shtetas të tjerë, dhe nuk ka kallëzuar për krimin dhe është mundur ti shmanget përgjegjësisë.
Nga specialistët e Qarkullimit Rrugor u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve :
•I.H., 18 vjeç, A.D., 18 vjeçe, dhe R.Ç., 22 vjeç, pasi u kapën në flagrancë duke drejtuar mjetet pa lejen përkatese;
•Q.D, 67 vjeç, A.D., 60 vjeç, L.Ç., 56 vjeç, A.K., 44 vjeç, dhe E.R., 32 vjeç, pasi u kapën duke drejtuar mjetet përkatese në gjendje të dehur.
Nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Kavajë u bë arrestimi në flagrancë për vepren penale ” Shkelja e rregullave të Qarkullimit Rrugor” i shtetasit G.Z., 58 vjeç, pasi rreth orës 03:50 tek rrethrotullimi i Golemit ka aksidentuar motorrin me drejtues shtetasin E.K., 32 vjeç, i cili si pasojë e plagëve të marra ka gjetur vdekjen.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE