Connect with Us

Vilat e Lulzim Bashës në kompleksin e Papulit/ “Fiks Fare” sjell fakte të reja për denoncimin e bërë nga CNA.al

Denoncim

Vilat e Lulzim Bashës në kompleksin e Papulit/ “Fiks Fare” sjell fakte të reja për denoncimin e bërë nga CNA.al

Publikuar

-

Emisioni “Fiks Fare”, sjell mbrëmjen e sotme skandalin e e publikuar nga CNA.al, disa ditë më parë lidhur me dy vilat e kreut të PD-së, Lulzim Basha në rezidencën “Long Hill” në kryeqytet.

Megjithëse Shefi i selisë blu, u përpoq të manipulonte faktet duke deklaruar se po qëndronte përkohësisht, pasi banesa e tij po rikonstruktohej pas dëmeve të tërmetit, “Fiks Fare” zbulon detaje të tjera ndërsa risjell edhe një herë në kujtesë, denoncimet që PD bënte asokohë ndaj biznesmenit Agron Papuli, në kompleksin e të cilit Basha është strehuar sot.

Shtëpia ku pretendohet se po qëndron përkohësisht Basha, kushton 410 mijë euro, ndërsa për ta marrë me qira kushton 2400 euro në muaj.

Por çfarë thoshte Basha dikur për Agron Papulin?

Le ti kujojmë me radhë, disa nga deklaratat e shumta që Basha artikulonte, dikur,  kundër Agron Papulit, për të cilin hesht sot.

“Ne kemi denoncuar me dhjetra afera, afera e fundit ka qenë ajo e Papulit i cili përfiton 1.8 milion euro nga dhënia me qira e makinave të policisë. 127 tendera ka marrë miku i tij Agron Papuli, që kur Edi Rama është bërë kryeministër. Rezulton që ka marrë 17.3 milion euro nga buxheti i shtetit, vetëm një njeri.”

LEXO EDHE:  Tërhiqet kreu i PD/ Basha, në Prokurori për lobimin në SHBA

Ndërkohë që në një tjetër dalje për mediat, Basha shprehej se Kompania “Fusha.shpk. në pronësi të Agron Papulit, mikut  dhe ndërtuesit të vilës së Durrësit, jo të Dardhës, të Dardhës e ka dikush tjetër, ka fituar 19 tendera me vlerë totale 595 milion lekë.”

Po kështu një tjetër deklaratë e Bashës vijon:

“Edi Rama i vilës në Dardhë, për të cilën nuk ka treguar asnjë kupon, dhe i vilës në Durrës për të cilën nuk ka treguar asnjë kupon dhe ska paguar asnjë taksë, Agron Papuli ndërtuesi i këtyre vilave, vetëm tendera ka marrë dy, drejtëpërdrejtë, pa asnjë konkurim” shprehej Basha./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Denoncim

Foto-Video/ Kaos në parkimin nëntokësor tek Sheshi “Skënderbej”, makinat prej orësh të bllokuara

Publikuar

-

Nga

Parkimi nëntokësor tek Sheshi “Skëndërbej” është kthyer shpesh herë në makth për drejtuesit e automjeteve.

Megjithëse ky parging është projektuar për rreth 3000 vende, mungesa e kordinimimit, apo abuzimi i Bashkisë ka bërë që qindra makina të mbeten të bllokuara më orë të tëra mbrëmjen e sotme.

I revoltuar nga pritja e gjatë, gazi karbonik i makinave por edhe fatura që rritet, një qytetar ka nisur në adresën e redaksisë së CNA.al, disa foto dhe video që pasqyrojnë situatën mbrëmjen e sotme.

LEXO EDHE:  “Më këndonte himnin çdo mëngjes”/ Rama tallet keq me Bashën

LEXO EDHE:  "Çeta" e Genc Pollos merr kontrollin e PD

Kjo nuk është hera e parë që që ndodh një kaos i tillë, pasi një situatë e ngjashme bëhet sa herë në shesh ka aktivitete apo afrohen festat e fundvitit./CNA.al


LEXO TE PLOTE

Denoncim

Denoncimi/ Ja kush fshihet pas shembjes së pallatit 6-katësh në Durrës ku humbën jetën 7 persona

Publikuar

-

Nga

Tërmeti tragjik i 26 nëntorit, ku humbën jetën 51 persona, nxorri në pah edhe abuzimin e madh që ishte bërë me ndërtimet në Shqipëri.

Lidhur me këtë fakt, referuar dhe mesazhit të një qytetari, ish kryeministri Sali Berisha, akuzon ish kreun e Bashkisë Vangjush Dako.

Sipas tij, shkak për shembjen e pallatit është bërë ngritja e një lokali në katin e parë, çka ka sjellë edhe dëmtimin e strukturës mbajtëse të godinës.

” Ja kush qendron prapa fundosjes se pallatit 6 katesh ne Durres
Veprimi kriminal i ish kryetarit te PS se Durresit!
7 jete te humbura!

LEXO EDHE:  “Çfarë borxhi të kanë demokratët, legen?/ Degjenerohet Basha

LEXO EDHE:  Apeli i fortë i gazetares së “Fiks Fare”

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Doktor te uroj shendet e çdo te mire familjes tende Doktor,me duhet te informoj termeti dhe fundosja me dy kate e pallatit 6 katesh,ku u mori jeten 7 qytetareve,familjes Reçi me kater antare,ka te beje 100 % me lokalin poshte, ishte i nje eksponenti te larte te Partise Siçilist,ish kryetarit te PS-se Durres dhe mikut te ngushte te Vangjush Dakos,prandaj heshtet ne kete forme !!!???Gjithe te mirat te uroj,me respekt shume”, shkruhet në postimin e plotë./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Pasojat e tërmetit/ Pas punonjësve të policisë, Rama u mban rrogën edhe arsimtarëve

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha, ka publikuar në rrjetet sociale denoncimin e disa punonjësve të administratës, të cilët shkruajnë, se pas tërmetit të 26 nëntorit, u është thënë se do u mbahet një pjesë e rrogës.

Duke e konsideruar si përdhosje e bujarisë dhe solidariteti njerëzor nga qeveria, Berisha bën thirrje që të mbahen larg duar nga pagat e punonjësve.

Kujojmë që më herët, edhe punonjësit e Policisë së Shtetit u urdhëruan të paguanin me nga rroga e tyre për pasojat e tërmetit.

“Larg duart e zeza nga pagat e punonjesve!

Lexoni denoncimin e punonjesve dixhital!

Ndalimi i rrogave te punonjeseve perdhosje e bujarise dhe solidaritetit njerezor nga narkoqeveria. sb

Pershendetje doktor jam nje punetor i bashkis tiran ne fillim na than qe do ju mbajm gjysmen e pages, pastai ne reaguam dhe se dim ca do bejn Se shperblim jo e jo anonim ju lutem se na heqin nga puna!

LEXO EDHE:  Basha e pranon publikisht/ Jam në borxh të madh ndaj …!

LEXO EDHE:  “Dy çunat që ka Tirona...”/ Deputeti Murrizi ironizon Bashën

Zoti. Berisha sot mora vesh qe nuses te vellait tim e cila punon ne nje nga qerdhet e kukesit sot ju kan komunikuar qe 10 mi lek te vjetra do ju ndalen nga rroga per termetin. Nuk e di nqs eshte e drejt apo jo. Nuk jam kundra per ti ndimuar por un mendoj qe qeveria ka detyrime sepse ne paguajm taksa. Me respekt kukes

O i nderuar sali berisha jam nje mesues i shqetesuar se spo na hedhin akoma rogat mir termeti qe ishte nga zoti po na ka zene dhe termeti i rogave as do te di njeri.”shkruan Berisha në njoftimin e plotë./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE