LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Edhe kërmilli do kishte arritur në Korçë”/ Qytetarët i hakërrehen Ramës për rrugën Qukës–Qafë Plloçë

8 Korrik 2020, 10:19, Politikë CNA

Rruga Qukës?Qafë Plloçë, është një projekt strategjik i nisur rreth një dekadë më parë, por që në fakt sot pas 7 vitesh nga tenderimi, ajo që ka mbetur është vetëm një kantier i braktisur dhe një rrugë e lënë në mëshirë të fatit.

Kryeministri Edi Rama e ka inspektuar disa here këtë rrugë dhe ka premtuar se rruga do të hapej në 2017 dhe më pas u premtua se do të hapej në 2019.

Ndërkohë Rama vazhdon të mashtrojë qytetarët teksa publikon foto nga punimet që po zhvillohen në këtë segment rrugor. Kryeministri vazhdon të shajë e të fajësojë qeverinë e mëparshme, edhe pse tashmë janë 7 vite që Rilindja po qeveris.

?Kantieri Qukës-Qafë Plloçë, në një tjetër rrugë të lënë rrugëve, ku tanimë kanë përfunduar punimet në tunelet 1, 2 si dhe në tunelin 3 të daljes së emergjencës?
Pas një odiseje të gjatë ribërjeje nga e para të projektit të lënë rrugëve në letra bakalli dhe ribërjeje të marrëveshjeve financiare, vazhdojnë intensivisht punimet për ndërtimin e strukturave dhe mbushjen e trasesë?, shkruan Rama në postimin e sotëm në rrjetet sociale.

Por, qytetarët duket se janë lodhur nga mashtrimet dhe gënjeshtrat e Ramës lidhur me këtë aks rrugor.

Qytetarët i hakërrehen Ramës nëpër komente duke i kërkuar llogari pse edhe pas 7 vitesh vazhdon të zvarritet përfundimi i kësaj rruge.

?Ka 7 vjet keni mbetur në Qafë Plloçë, edhe kërmilli do kishte arritur në Korçë?, shkruan një komentues.

Një tjetër qytetar shkruan: ?Po bën 7-8 vjet ajo rrugë duhet të ishte mbaruar në 2019, po ik e 2020 dhe prap punimet zvarriten?.

Ndërkohë nuk kanë munguar as ironitë e qytetarëve: ?Shumë paskeni bërë për 7 vite! Do vijnë t?iu kërkojnë formulën nga vendet e tjera, se si punoni kaq shpejt e bëni kaq progres në vetëm 7 vite?./CNA.al

Rrugët e lëna rrugëve/ Si gënjeu publikisht kryeministri për aksin Qukës-Qafë Plloçë

Foto ekskluzive/ Rruga Qukës-Qafë Plloçë, segmenti i lënë në mëshirë të fatit, nuk mbaron prej një dekade

Rruga Qukës?Qafë Plloçë, provë e dështimit të Rilindjes

Lajmet e fundit nga