LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rrëqeth e afërmja e familjes Josifi/ Në shtëpinë e tyre vinte erë e keqe, Zhaneta më tha se Anisa po bën ditët e zotit

3 Korrik 2020, 18:00, Kronika CNA
Rrëqeth e afërmja e familjes Josifi/ Në shtëpinë e tyre

Mbrëmjen e djeshme Tirana u trondit nga ngjarja në Kombinat, ku u gjetën të vdekura në banesë nënë e bijë dhe vajza tjetër e familjes në gjendje të rëndë shëndetësore.

Viktimat ishin Dëshmitare të Jehovait dhe dyshohet se u vetëflijuan me besimin se do të ringjallen. Sot një e afërme e familjes Josifi ka treguar se ata e praktikonin këtë besim gjatë kohës kur kanë jetuar në Përmet, por pas vdekjes së kryefamiljarit ata filluan të ndiqnin një sekt tjetër.

Ajo tha për Report Tv se Anisën e kishte parë për herë të fundit në janar të vitit 2019 dhe që prej asaj kohe nuk e kishte takuar. Madje rrëfen se kur kishte shkuar një herë në banesën e familjes Josifi kishte ndjerë erë të keqe dhe mamaja e vajzave, Zhaneta, i kishte thënë se Anisa po bën ditët e zotit dhe po rri pa u larë.

“Një vit e gjysmë më parë kanë qenë në një sebep familjar. Anisën kisha që në janar 2019 pa e parë. Kur kam shkuar për vizitë në shtëpi, kam ndjerë erën e keqe, e kanë pyetur cfarë është. E ëma më tha, Anisa nuk del se po bën ditët e Zotit, era e keqe vjen se nuk duhet të lahet. Me Jehovain kanë qenë në Përmet, pasi u vetëvra burri u shkëputën dhe tani merren me një sekt tjetër fetar që praktikonin”, deklaroi e afërmja./ CNA.al

Lajmet e fundit nga