LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Video- Pamje të pazakonta/ Mbi tre mijë goditje rrufeje për 1 orë

12 Dhjetor 2019, 17:17, Kosova & Bota CNA
Video- Pamje të pazakonta/ Mbi tre mijë goditje rrufeje për 1

Australia është përfshirë nga mot i keq, me reshje dhe stuhi.

Në qytetin e Brisbane, qindra shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike, ndërsa shumë të tjera ?notojnë? në ujë.

Sipas mediave të huaja, këta konsiderohen si reshjet më të fuqishëm në dy dekada, pasi vetëm në një orë, mbrëmjen e të mërkurës kanë rënë më shumë se 100 mm shi.

Ndërkaq, Instituti i Meteorologjisë  përshkroi  reshje jashtëzakonisht të forta, me deri në 3.000 goditje rrufeje të regjistruara në jug-lindje.

Gateway Bridge is out. No lights #bnestorm pic.twitter.com/AODyGOApha

— Elisha Friday Matthews (@MsFridayology) December 11, 2019

Lajmet e fundit nga