LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarr i madh në një fabrikë/ Humbin jetën mbi 40 persona, dhjetëra të plagosur

8 Dhjetor 2019, 07:51, Kosova & Bota CNA
Zjarr i madh në një fabrikë/ Humbin jetën mbi 40 persona,

Një zjarr i fuqishëm ka shpërthyer në një fabrikë në kryeqytetin indian të Delhit.

Si pasojë e zjarrit kanë humbur jetën më shumë se 40 persona dhe dhjetëra të tjerë u plagosën.
Zjarri shpërtheu në orët e para të mëngjesit të së dielës në një lagje të vjetër të qytetit.

Kryeministri Narendra Modi tha se zjarri ishte i tmerrshëm dhe se autoritetet po japin të gjithë ndihmën e mundshme në vendin e ngjarjes.

Zona ku ndodhet fabrika, Sadar Pazari, është tregu më i madh i qytetit.

Për të arritur në vendngjarja ka shumë rrugica të ngushta ndaj kjo bëri të vështirë arritjen e zjarrfikësve./CNA.al

Lajmet e fundit nga