LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vjosa Osmani optimiste për marrëveshje/  Vetëvendosja duhet të thërrasë takim

5 Dhjetor 2019, 15:55, Kosova & Bota CNA

Nënkryetarja e LDK-së dhe kandidatja e kësaj partie për kryeministre, Vjosa Osmani është shprehur optimiste për një marrëveshje me Vetëvendosjen.

Pas mbledhjes së thirrur nga kryetari i LDK-së Isa Mustafa me nënkryetarët e partisë, Osmani deklaroi se takimin e radhës duhet ta caktojë Vetëvendosja.

?Takimi duhet thirrur nga Vetëvendosja si fituese e zgjedhjeve. Ne jemi të interesuar për bashkëpunim afatgjatë. Jam se optimistemarrëveshja që do të bëhet do të jetë balancuese?, tha nënkryetarja e LDK-së, ndërsa theksoi se i gjithë populli i Kosovës e dëshiron një koalicion.

?Është moment historik sepse qytetarët e duan koalicionin VV-LDK. Takimet duhet të zhvillohen me respekt të ndërsjellë dhe fushatat linçuese duhet të ndalen?, u shpreh ajo./ CNA.al

Lajmet e fundit nga