LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Drejt Anglisë në mënyrë të paligjshme/ Arrestohen 14 shqiptarë

5 Dhjetor 2019, 15:10, Kosova & Bota CNA

14 shqiptarë janë arrestur në tentativë për të hyrë në Angli në më mënyrë të paligjshme.

Shqiptarët janë ndaluar pranë fshatit të vogël anglez Blythburgh.

Ndërsa, dy të tjerë janë arrestuar nën dyshimin se kanë ndihmuar në emigracionin klandestinë, shkruajnë mediat e huaja.

Sipas mediave vendase, policia ka bllokuar gjithashtu dhe 2 automjete, të cilat përdoreshin për transportin e emigrantëve.

Emigracioni i paligjshëm në Britani vazhdon të mbetet problematikë e mprehtë, ndërsa rastet me shqiptarë janë po ashtu të shumta./CNA.al

Lajmet e fundit nga