Connect with Us

Rama i “dhuron” Carlo Bollinos pronën publike

Politikë

Rama i “dhuron” Carlo Bollinos pronën publike

Publikuar

-

Departamenti i antikorrupsionit, aksesit ne sherbime dhe transparences në PD, ka bërë sot një denoncim, sipas të cilit kryeministri Edi Rama i ka dhuruar prona publike Carlo Bollinos, duke ia dhënë me qera vetëm 1 €uro.

“Në këmbim të kontributit për instalimin e narko-shtetit rilindas, pronat publike i jepen me 1 €uro, në mënyrë që të dizinformohet në kushte pune më të mira.
Ndërkohë kërbaçi për kë guxon t’i tregojë publikut të vërtetat e bandës qeverisëse.”-thuhej në denoncimin e PD-së.

Më tej, në lidhje me këtë rast, ka ardhur një reagim edhe nga ish-kreu i Këshilltarëve të djathtë në Bashkinë e Tiranës, Kreshnik Çollaku, i cili në një postim në rrjetet sociale, shkruan se “Ne Tirane rrezikojne te humben 50 prona e troje publike si “dhurate” per miqte e pushtetit.”.

Sipas Çollakut, “Per kater vite ne cdo mbledhje, Opozita bllokoi me vote grabitjen e kesaj prone publike.
Drejtuesit e Bashkise Tirane tentuan te kercenojne, joshin, blejne, por keshilltaret e Opozites qendruan e prona publike gjithashtu.”

LEXO EDHE:  EKSKLUZIVE/PD sjell marins amerikan për “trupat paramilitare” të protestës

Po ashtu, ai thekson se “Nga sot ku ne vend te Keshillit Bashkiak eshte instaluar Keshilli Popullor,ashtu si kjo prone publike “dhuruar” mikut te pushtetit..rrezikojne te grabiten rreth 50 prona publike te ngjashme,per te kenaqur e ngopur klientet e miqte e pushtetit.”/ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Monika tallet me Metën/ Nuk më ndjek në Instagram se ka frikë mos i kërkoj dekorata

Publikuar

-

Nga

Fakti që Ilir Meta ka dhënë shumë dekorata gjatë ushtrimit të detyrës si president, nuk i ka bërë përshtypje vetëm Edi Ramës dhe qytetarëve, por edhe bashkëshortes së tij, Monika Kryemadhit.

Kryetarja e LSI-së u është përgjigjur pyetjeve të qytetarëve në ‘Instagram’, në prag të zgjedhjeve të 25 prillit. Pyetjes përse Meta nuk e ndjek në Instagram, ajo i është përgjigjur se ka dy mundësi. Sipas saj, Meta ka frikë mos i kërkon ndonjë dekoratë në inbox ose do të mbajë marrëdhënie institucionale.

Dy mundësi ka: Sepse do të mbajë marrëdhënie institucionale. Ka frikë mos i kërkoj ndonjë dekoratë në inbox. Po më mirë pyesni Ilir Metën”, shkruan Kryemadhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama jep lajmin mirë/ Së shpejti hapet aeroporti i Kukësit

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një lajm të mirë mbrëmjen e sotme.

Aeroporti i Kukësit do të jetë gati brenda pak ditësh.

Pëmes një postimi, shefi i qeverisë shkruan se do të jetë aktiv shumë shpejt dhe fluturimi i parë duket se do të nis me çunat e Londrës.

“3D
*O çunat e Londrës bohuni gati se so mo pun mujsh”, shkruan Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Mona je e jona”/ Qytetarët në Korçë i “presin rrugën” Kryemadhin

Publikuar

-

Nga

Qytetarë të shumtë kanë dalë për të pritur Monika Kryemadhin në Libonik të Korçës, vend në të cilën ajo do të vijojë turin e fushatës elektorale.

Qytetarët, nuk i kanë kursyer thirrjet “Rama Ik”, por edhe thirrjet për Kryemadhin, duke thënë “Mona je e jona”.

Mesa duket ky takim ka lënë shije të mirë tek vetë shefja e LSI, e cila mbi videon e publikuar ka shkruar:

“Pritje emocionuese në Libonik të Korçës”, tha Kryemadhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE