LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Deputetët e rinj/ Ndocaj: Njerëz si Gjuzi i duhen Shqipërisë

27 Maj 2019, 14:53, Aktualitet CNA

Ish deputeti Eduart Ndocaj, i cili kandidon si i pavaruar për Bashkinë Lezhë, foli nga studioja e lajmeve të TV ?Fax News? për zgjedhjet e 30 Qershorit dhe deputet e rinj në Kuvend.

Ai u pyet në lidhje me Patinë Konservatore,  nga e cila ka marrë mbështetje, dhe futjen e Kujtim Gjuzit në Kuvend.

?Ne kemi marrëvëshje me zotin Gjuzi si demokristian, sepse jemi bashkuar. Futja e tij në Kuvend është një risi sepse u larguan njerëz që kishin 25 vite në atë Parlament. Politikisht këta njerëz e kishin uzurpuar Parlamentin.  Deputet e rinj janë njerëzit që i duhen Shqipërisë,”- deklaroi, ndër të tjera, Ndocaj./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga