LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fevziu jep alarmin/ “Jemi në momentin më të rrezikshëm të mundshëm”

27 Maj 2019, 16:58, Aktualitet CNA

Moderatori i emisionit ?Opinion,? Blendi Fevziu, komentoi situatën e tensionuar politike në vend ditën e sotme nga studio e emisionit ?Ditë për Ditë,? Në TV “Klan”.

Fevziu e cilësoi këtë moment si më të rrezikshëm e shumë delikat për shkaktimin e kaosit.

Ai solli në kujtesë vonesën prej 6 ditësh në vitin 1997 që e çoi vendin në luftë.

?Jemi në momentin më të rrezikshëm të mundshëm. E kam thënë shumë herë, njerëzit nuk e besojnë, jemi në një moment shumë delikat. Shqipëria ka një precedent ku gjetja e një marrëveshje pak më vonë se sa koha reale mund të shkaktojë kaos.Sepse kjo do shkojë në një marrëveshje. Një vonesë prej 6 ditësh në vitin 1997 e çoi vendin në luftë. Negociatat nisën më 26 shkurt dhe u mbyllën me 6 Mars. Po të kishin nisur me 26 dhe të ishin mbyllur me 28 shkurt, gjërat do të kishin qenë ndryshe sepse shpërthimi ndodhi me 1 mars. Nganjëherë orët mund të sjellin katastrofë. Shpresoj shumë që kjo s?do të ndodhë?,-deklraroi Fevziu. /CNA.al

Lajmet e fundit nga