LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ligji për Arsimin e Lartë/ Basha “thikë pas shpine” studentëve

5 Janar 2019, 09:59, Aktualitet CNA
Ligji për Arsimin e Lartë/ Basha “thikë pas shpine”

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri në një postim në faqen e tij në rrjetet sociale, në lidhje me protestat studentore.

Në postimin e tij, Kulluri i jep një ?shuplakë? të fortë klasës politike, ndërsa thekson se si Rama edhe Basha ka faj në lidhje me Ligjin për Arsimin e Lartë, i cili u bë shkak që studentët të dalin në rrugë.

Sipas Kullurit, kryeministri Rama dhe PS ka faj që e votoi, ndërsa kreu i PD, Lulzim Basha është i lidhur kokë e këmbë me pronarët e universiteteve private që e shkruan dhe përfituan prej ligjit në fjalë.

?Nderkohe qe partite e opozites u bejne thirrje studenteve te dalin ne proteste, harrojne se: protestat sudentet i kane nisur vete; njera nga partite ka votuar Ligjin per Arsimin ne legjislaturen e kaluar dhe nuk ka bere ?mea culpa?; ndersa leadershipi i PD eshte i lidhur koke e kembe me pronaret e universiteteve qe shkruan ligjin dhe perfitojne prej tij! Ndaj sudentet nuk i duan partite ne proteste!?-shkruan Kulluri në postimin e tij./ CNA.al

Lajmet e fundit nga