LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pse Basha i "vrau" koordinatorët e PD-së?!

7 Nëntor 2018, 13:18, Aktualitet CNA
Pse Basha i "vrau" koordinatorët e PD-së?!

Rreth katër vite më parë, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha prezantoi koordinatorët kombëtarë të kësaj partie. Një grup të rinjsh profesionistë, të gjithë të diplomuar në fusha të ndryshme dhe të aftë profesionalisht.

?Janë një pasuri e madhe për PD-në, janë një pasuri e madhe për Shqipërinë?, u shpreh para klatër vitesh, kreu i Partisë Demokratike gjatë prezantimit të koordinatorëve kombëtarë të kësaj partie.

Më tej, Basha vlerësoi rezultatet e arritura dhe sukseset e koordinatorëve të përzgjedhur dhe i falenderoi ata që kanë zgjedhur të kontribuojnë në opozitën e sotme që nesër do të jetë në qeveri.

Por, çfarë ka ndodhur sot, pas katër vitesh.

Sot, pas katër vitesh, Basha nuk ka bërë gjë tjetër veçse i ka ?vrarë? politikisht, ata që më parë i vlerësonte për kontributin e tyre në PD.

Asnjë prej tyre nuk u bë deputet, asnjë prej tyre sot zërë se nuk ekziston në Partinë Demokratike. Ngelen thjeshtë njerëz pa peshë politike.

Basha, ashtu sikurse ka bërë me çdo gjë, që kur ka marrë drejtimin e Partisë Demokratike, shkatërroi edhe koordinatorët. Në katër vite nuk kanë bërë asnjë detyrë. Disa prej tyre janë dëbuar, me të tjerë janë tallur dhe ndonjë e mban vërdallë për fresk.

Koordinatorët e rinj të Partisë Demokratike:

1- Akil Kraja
2- Albana Cenollari
3- Arbi Agalliu
4- Sorina Koti
5- Lediana Fratari
6- Mateo Spaho
7- Merlinda Hoço
8- Rejla Bozdo
9- Ina Xhani
10- Julian Deda
11- Dritan Shano
12- Fabiola Bregu
13- Fatbardh Sallaku
14- Ina Zhupa
15- Ardian Isufi
16- Argyrina Jubani
17- Belind Këlliçi
18- Valbona Karapici
19- Gëzim Pani
20- Anida Gumeni
21- Henris Balliu
22- Dritan Hoti
23- Besart Kadia
24- Blerta Zihja/ CNA.al

Lajmet e fundit nga