LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dhëndri qëllon me shotgan familjen e së shoqes/ 5 të vdekur dhe 4 të plagosur

21 Korrik 2018, 11:48, Aktualitet CNA

Një burrë në prag divorci me bashkëshorten ka qëlluar me shotgun familjarët në shtëpinë e prindërve të së shoqes duke lënë të vdekur 5 persona dhe 4 të plagosur, mes të cilëve edhe bashkëshorten e vajzën e tij.

Sipas Agjencisë së lajmeve ?AA?, ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në provincën Aydin të Turqisë.

Ishte ora rreth 20:30 e së premtes kur Mustafa D. pasi parkoi makinën në afërsi të shtëpisë së prindërve të bashkëshortes së tij, mori 2 shotgunët nga sedilja e pasme dhe nisi të qëllojë familjarët që po darkonin në oborrin e shtëpisë.

Nga breshëria e të shtënave humbën jetën dy vëllezërit e bashkëshortes së autorit, kunata dhe dy fqinjë, ndërsa në mesin e 4 të plagosurve ishte bashkëshortja e tij 46-vjeçare Tulin D. dhe vajza e tij 24-vjeçare Tugçe D.

Me të marrë njoftimin në vendngjarje mbërritën forca të shumta policie dhe disa ambulanca, që transportuan të plagosurit në spital.

Ndërkohë, autori i krimit makabër, me gjakftohtësi u largua nga vendi i ngjarjes për t?u dorëzuar në polici vetëm mëngjesin e së shtunës.

Lajmet e fundit nga