LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Marrëveshja me Greqinë/ Kotzias: Opozita e të dy vendeve po riprodhon steriotipe negative mes popujve

21 Korrik 2018, 11:15, Aktualitet CNA

Ministri i jashtëm grek Nikos Kotzias në një deklaratë për medien ka folur për bisedimet me Shqipërinë. Gjatë fjalës së tij.

Duke iu referuar në veçanti opozitës së të dy vendeve, Kotzias thekson se është një opozitë që përdor bashkërisht gjuhën e urrejtjes, si dhe opozita po riprodhon steriotipe negative mes popujve, duke penguar procesin e bisedimeve, shkruan shqiptarja.com.

Lidhur me marrëveshjen greko-shqiptare dhe reagimet e opozitës në të dy vendet, Ministri grek shprehu shpresën se:

Duhet të ketë më shumë pjekuri në drejtim të zgjidhjeve për çështjet që kemi. Opozita, në të dy anët e kufirit, po përpiqet të punojë negativisht, duke riprodhuar stereotipa dhe paragjykime negative mes popujve.

 

Lajmet e fundit nga