LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Thinjat e para po i’u frikësojnë? Ja si ti hiqni pa përdorur bojë

11 Mars 2018, 13:35, Kuriozitete CNA

Shfaqja e thinjave të para është një ndër problemet më shqetësuse për të gjithë në. Thinjat e para na duket sikur na lajmërojmë se ne po?plakemi? tashmë. Ky fakt na tremb akoma më shumë dhe na bën që thinjat t?i shikojmë si një problem irritues.

Megjithëse ekzistojnë produkte të shumta komerciale që mundësojnë fshehjen e thinjave, por ne do t?ju paraqesim një metodë natyrale.

Sipas mjekut amerikan Anthony Una, kjo metodë ka rezultuar mjaft e suksesshme.

Merrni 2 kokrra patate dhe lajini bashkë me lëkurën. Qërojini patatet dhe lëkurën e tyre hidheni në një tenxhere së bashku me gjysmë litrër ujë. Lërini të vlojnë për disa minuta dhe me lëngun e krijuar shpërlajeni kokën 2 herë në javë.

Në këtë mënyrë nuk është nevoja të përdorni bojë dhe thinjat do të zhduken sa hap e mbyll sytë./CNA

Lajmet e fundit nga