LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Do shpenzonit 48.000 euro për një kamera?

10 Mars 2018, 22:30, Kuriozitete CNA

Nëse do kishit milionat a do i shpenzonit për një kamera? Por që ja vlen. Është krijuar ajo më e shtrenjta dhe kushton 48,000 euro. Nëse nuk doni ta blini mund ta merrni me qira për 199 euro në ditë.

Kamera që krijon fotografi me rezolucion prej 400 megapikselë dhe me imazhet që arrijnë madhësinë deri në 2.4 gigabajt, kushton aq shumë, sa që me të njëjtën shumë mund ta blini një banesë, me çmimin 48.000 euro.

Këto janë tiparet e aparatit digjital SLR H6D-400c, të dizajnuar nga kompania suedeze Hasselblad, që del në shitje ditët e ardhshme./CNA.al

Lajmet e fundit nga