LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga shtrydhja e puçrrave te depilimi: Gjërat që nuk duhet t’i bësh

10 Mars 2018, 14:40, Kuriozitete CNA

Ne të gjithë jemi fajtorë për këto zakone të këqija që bëjmë herë pas here.

Pavarësisht se disa prej tyre i dini tashmë, disa të tjerë nuk mund të ishit të dijeni.

Këto janë 32 gjërat që dëmtojnë lëkurën tuaj, kështu që bëni kujdes të mos t?i përsërisni.

1.Më shumë seç duhet klor

2.Të flini me makijazh

3.Të pini kafe, pasi është armiku numër një për një lëkurë të thatë dhe shtimin e rrudhave.

4.Të ngacmoni aknet

5.Të anashkaloni vaktet, pasi do t?jua bëjë fytyrën më të thatë

6.Dushet e gjata të nxehta

7.Testimi i shumë produkteve, pasi mund të krijojnë reaksione

8.Të mos pini mjaftueshëm ujë

9.Të flini gjatë në telefon, pasi përcillen bakteret nga aparati

10.Produktet për flokët kur prekin fytyrën

11.Të mbani syze dielli të pa pastruara

12.Dietat e herëpashershme

13.Të mos flini mjaftueshëm gjumë

14.Të hani shumë kripë

15.Të picërroni sytë shpesh

16.Të depiloheni me dyllë shpesh

17.Kimikatet tek uji

18.Të mos kujtoheni për buzët, pasi duhet të aplikoni shpesh balsame

19.Këllëfet e pa pastra të jastëkëve

20.Skrabet e shpeshta të fytyrës

21.Vrenjta e fytyrës shpesh

22.Stresi

23.Mbikonsumimi i sheqernave

24.Mos bërja mjaftueshëm e ushtrimeve

25.Qeste plastike të pastrimeve kimike irritojnë lëkurën

26.Të harroni të lyeni me krem mbrojtës krahun e majtë

27.Të pini shumë alkool

28.Qëndimi në sauna

29.Shumë ajër i kondicionuar e thanë lëkurën

30.Tymi i dorës së dytë që prek njerëzit që nuk e pinë por qëndrojnë në ambiente me duhan

31.Makijazhi i rëndë

32.Heqja e vetullave shumë shpesh/CNA

Lajmet e fundit nga