LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sinjali i parë nga LSI/Manjani: Koalicion?! Në fillim zgjedhjet, pastaj …!

1 Prill 2017, 19:13, Aktualitet CNA

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, i ka dhënë përgjigje pyetjes së bujshme të ditës së sotme, nëse do të vijojë koalicioni PS-LSI.

Teksa kryeministri Edi Rama dhe kreu i LSI, Ilir Meta, kanë zgjedhur heshtjen në këtë ditë, që shënon 4-vjetorin e marrëveshjes, Manjani ka dhënë mendimn e tij.

Në rrjetet sociale, ai shprehet se më parë duhet zgjidhur çështja e zgjedhjeve, pastaj duhet parë për koalicionin. Ai hedh dyshime se zgjedhjet po shtyhen drejt vjeshtës, referuar krizës politike të krijuar në vend.

?Kërkohet një përgjigje për koalicionin. Por a do ketë zgjedhje? Se duket se kemi ngelë për vjeshtë! Në fillim zgjedhjet pastaj shohim??, shkruan Manjani.

Ish-ministri i Drejtësisë ka qenë ndër zërat më kritikë ndaj qeverisë, teksa ka theksuar prerë faktin se nuk mund të ketë zgjedhje pa opozitën./CityNews

Lajmet e fundit nga